(۱۱) گفت و گوی ویژه / رقم واقعی ضریب نفوذ بیمه درایران چند است ؟

مثلث مالی : دکتر پرویز خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی ج.ا. ایران یازدهمین میهمان سلسله گفت و گوهای ویژه با مدیران ارشد صنعت بیمه بودند که به مناسبت ۱۳ آذر روز بیمه انجام شد . قائم مقام بیمه مرکزی در گفت و گوی زنده اینستاگرامی ، درباره انجام تکالیفی که مجلس شورای اسلامی طی برنامه ششم توسعه به بیمه مرکزی محول کرده است ، گفت : در برنامه ششم توسعه سه تکلیف به طور مشخص برای بیمه مرکزی تعیین شد که افزایش نرخ ضریب نفوذ بیمه تا 7 درصد ، افزایش 50 درصدی سهم بیمه های زندگی و کاهش سهم اتکایی - اجباری بود .

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : دکتر پرویز خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی ج.ا. ایران یازدهمین میهمان سلسله گفت و گوهای ویژه با مدیران ارشد صنعت بیمه بودند که به مناسبت ۱۳ آذر روز بیمه انجام شد . قائم مقام بیمه مرکزی در گفت و گوی زنده اینستاگرامی ، درباره انجام تکالیفی که مجلس شورای اسلامی طی برنامه ششم توسعه به بیمه مرکزی محول کرده است ، گفت : در برنامه ششم توسعه سه تکلیف به طور مشخص برای بیمه مرکزی تعیین شد که افزایش نرخ ضریب نفوذ بیمه تا ۷ درصد ، افزایش ۵۰ درصدی سهم بیمه های زندگی و کاهش سهم اتکایی – اجباری بود .

خسروشاهی با بیان اینکه ضریب ۷ درصد نفوذ بیمه در دنیا حاصل ۳.۵ درصد بیمه های زندگی و ۳.۵ درصد بیمه های غیر زندگی است ، یاد آورشد : درایران نیز سهم بیمه های غیرزندگی ۲.۵ درصد که زیاد با این سهم در دنیا تفاوت فاحشی ندارد اما سهم بیمه های زندگی ۳/. درصد است که عقب افتادگی ما درهمین حوزه بیمه های زندگی است .

قائم مقام بیمه مرکزی ایران خاطرنشان کرد : این درحالی است که ریسک برخی از فعالیت ها پوشش دارند اما در بیمه های بازرگانی طبقه بندی نمی شوند و همین موضوع ضریب نفوذد بیمه های بازرگانی را غیرواقعی پایین آورده است.

وی افزود : این موضوع در دنیا هم اتفاق افتاد ، تا سال ۲۰۱۸ ضریب نفوذ بیمه در دنیا ۶.۲ بود زیرا ۹۰۰ میلیارد دلار حق بیمه های درمان در آمریکا در حوزه بیمه های بازرگانی لحاظ نمی شد ، تا اینکه در سال ۲۰۱۹ این ۹۰۰ دلار در بخش بیمه های بازرگانی قرار گرفت و حق بیمه تولیدی را به ۶۳۰۰ میلیارد دلار و ضریب نفوذ بیمه در دنیا را به ۷.۲ افزایش داد. خسروشاهی ادامه داد :چنانچه حق بیمه های بخش درمان – کشاورزی – عشایر وروستایی و معدن در بیمه های بازرگانی طبقه بندی شود ضریب نفوذ بیمه درایران به شکل معنا داری افزایش می یابد .

مشروح این گفت و گو را درادامه تماشا کنید :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید