۵۰ درصد ایرانی‌ها مشتری بانک صادرات هستند

مثلث مالی : تاسیس هلدینگ فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران موجب هم‌افزایی بیشتر بین شرکت‌های زیر‌مجموعه بانک شده و این بانک در زمینه بانکداری الکترونیک به شرایط مطلوب‌تری دست خواهد یافت.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : تاسیس هلدینگ فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران موجب هم‌افزایی بیشتر بین شرکت‌های زیر‌مجموعه بانک شده و این بانک در زمینه بانکداری الکترونیک به شرایط مطلوب‌تری دست خواهد یافت.

در حال حاضر بیش از ٩۴درصد عملیات بانکی به صورت غیرحضوری و خارج از شعبه انجام می‌شود و در آینده نزدیک تمامی خدمات بانکی از طریق گوشی موبایل انجام خواهد گرفت. قائم‌مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران در مراسم تکریم و معارفه مدیریت شعب بانک در استان چهار محال وبختیاری از ارتقای اپلیکیشن صاپ و سامانه شمس خبر داد و گفت: در آینده‌ اکثر باجه‌ها در شعب برچیده خواهند شد. شیوه کسب و کار تغییر خواهد کرد و مواردی مانند مشاوره‌های مالی، مالیاتی، بیمه‌ای و هر آنچه خواسته مردم باشد، در سطح شعب انجام خواهد شد.

رضا صدیق با اشاره به موفقیت‌های بانک صادرات ایران در کسب سود در پایان سال ٩٩ اظهار کرد: فعالان بازار سرمایه بیشتر به ارقام صورت‌های مالی بانک توجه دارند و حتی بانک‌های خارجی اگر بخواهند با بانک‌ها همکاری کنند، اغلب به همین گزارش‌ها توجه می‌کنند. برخی ارقام مانند زیان انباشته ٨۵هزار میلیارد ریالی بانک در سال‌های گذشته موجب مشکلاتی برای بانک شده بود که با تلاش همه همکاران در سال ٩٩ همه زیان پوشش داده شد، سود مناسبی تقسیم شد و در حال حاضر بانک دارای ٣٢هزار میلیارد ریال سود انباشته است. بانک صادرات ایران ظرفیتی به مراتب بالاتر از این ارقام دارد. در واقع با یک نگاه به ترازنامه و صورت سود و زیان بانک می‌توان دریافت که موفقیت‌های فراوانی با همت و تلاش همه کارکنان بانک فراهم آمده است. صدیق افزود: بانک صادرات ایران به این موفقیت قانع نیست و در پی افزایش سود انباشته برای افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه است که به عنوان یک شاخص در مراودات بین‌المللی بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت و باید تلاش کنیم تا این میزان را به بالای ٨ و حتی ١٢درصد برسانیم.

قائم‌مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران با تاکید بر لزوم افزایش منابع شعب نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: برای افزایش منابع و تحقق اهداف شعب باید نوع نگاه به گردش منابع و دایره عملیات شعبه را بهبود بخشید. در زمینه بانکداری شرکتی باید فعالیت گسترده‌تری صورت بگیرد و کار برای استفاده از ظرفیت آن فراوان است. صدیق با بیان اینکه حدود ۵٠درصد مردم ایران مشتری بانک صادرات ایران هستند، افزود: در بانک صادرات بیش از ٣٨میلیون مشتری و بیش از ۵٢میلیون حساب وجود دارد و قابلیت‌های زیادی برای کار است. انتظار می‌رود تا نیمه شهریور که بانک وارد هفتادمین سال فعالیت خود می‌شود، منابع قابل توجهی جذب شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید