۲۰ هزارپرونده طرح اقدام ملی مسکن تکمیل شد / مهلت باقی مانده ۲۵ مرداد /

مثلث مالی : وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه ۲۵ مردادماه آخرين مهلت تكميل پرونده متقاضيان طرح اقدام ملي مسكن است، از تكميل پرونده ۲۰ هزار نفر خبر داد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۲۵ مردادماه آخرین مهلت تکمیل پرونده متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن است، از تکمیل پرونده ۲۰ هزار نفر خبر داد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در جریان سفر به استان مرکزی و در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم گفت: خدارا شاکر هستیم که امروز یکی دیگر از سلسله پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن را که اقدام واضح دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد جریان تولید پایدار مسکن است را آغاز کردیم.

وی با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های اقدام ملی مسکن در استان مرکزی افزود: بحمدالله در استان مرکزی به میزانی که مردم ثبت نام کردند و واجد شرایط هستند، هم زمین تخصیص داده شده و هم کارگزار انتخاب شده است. بنابراین پروژه‌ها طبق زمانبندی اجرا می شود که مردم دغدغه مسکن نداشته باشند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه به بحث مسکن مهر اشاره کرد و گفت: از زمان آغاز به کار من به عنوان وزیر راه و شهرسازی، وعده داده شد که ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام، منهای آن دسته از پروژه‌ها که پرونده قضایی دارند، به اتمام رسانده و  ۴۰۰ هزار واحد مسکن هم در قالب طرح اقدام ملی احداث شود. بحمدالله اکنون تنها ۶۷ هزار واحد مسکن مهر در دست اجراست و باقی به استثنای آن‌ها که پرونده در دادگاه دارند، تمام شده است. حداکثر تا پایان مهر، ۲۰ استان اختتامیه مسکن مهر خواهند داشت.

وی ادامه داد: در دولت نهم و دهم جمعا برای احداث ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر برنامه‌ریزی شد که ۷۸۰ هزار واحد تا پایان دولت دهم تکمیل شد. یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد تا تا امروز در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به اتمام رسیده و واگذار شده است. باقی این واحدها نیز انشاااله تا پایان سال در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و گفت: برای طرح اقدام ملی مسکن، در تمام کشور زمین‌ها تخصیص داده شده، کارگزارها انتخاب شده‌اند و پروژه ها آغاز شده است.

وی افزود: انشاالله از همین ماه پروژه‌های مسکن ملی که در استان‌ها پیشتاز بودند را به مردم واگذار خواهیم کرد. بقیه افرادی که ثبت نام کردند یا در شهرهای کوچک برای احداث گروهی زمین در اختیار می‌گیرند، یا در پروژه‌هایی که به صورت مجموعه‌سازی است، به پروژه معرفی می شوند.

اسلامی به بیان اینکه هنگام ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، با توجه به تقاضایی که وجود داشت و التهاب بازار مسکن، سامانه باز گذاشته شد تا که هرآنکه متقاضی است ثبت نام کند، گفت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به صورت پیامکی و ثبت در سامانه در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند. بعد از انجام غربالگری، تا امروز حدود ۴۳۰ هزار نفر واجد شرایط هستند و برای این عده زمین پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌هایی با نیروهای مسلح، وزارت آموزش و پرورش، وزارت رفاه، و سایر وزارتخانه‌ها امضا شده است. این مجموعه‌ها نیز یا خود زمین در اختیار دارند و یا با استفاده از منابع یارانه‌ای به جامعه تحت پوشش خود برای احداث مسکن کمک می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش برای احداث مسکن فرهنگیان گفت: از ۱۷۰ هزار نامی که وزارت آموزش و پرورش در اختیار ما قرار داد، ۷۵ هزار نفر شاغل یا بازنشسته فاقد مسکن بودند که تاکنون احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برای این افراد آغاز شده است.

اسلامی با بیان اینکه نهضت خانه‌سازی در کشور شکل گرفته و در حال شتاب‌گیری است، افزود: وام مسکن برای سازندگان افزایش یافته است. نکته مهم این است که سازنده بتواند وام در اختیار گرفته وپروژه را احداث کند. چراکه اعطای وام مسکن به خریدار تورم‌زا است و مسئولان اقتصادی ما به درستی این را تشخیص دادند.

وی ادامه داد: اکنون بانک ۸۰ درصد قیمت تمام شده پروژه را به سازنده وام می‌دهد. این وام تقسیم سرانه شده و به خریداران واگذار می شود تا در قالب قرارداد خرید اقساطی این وام را تسویه کنند.

وزیر راه و شهرسازی سپس به موضوع تکمیل پرونده متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن پرداخت و گفت: تا دیشب حدود ۲۰ هزار نفر پرونده خود را تکمیل کرده‌اند. در این روند کل فرایند تشیکل پرونده، افتتاح حساب و واریز وجه به حساب الکتریکی انجام شد. در واقع می‌توان گفت که کرونا باعث شد که دولت الکترونیک با شتاب بیشتری در خدمت جامعه و کشور قرار بگیرد.

وی ادامه داد:  مهلت تکمیل پرونده برای طرح اقدام ملی مسکن تا ۲۵ مرداد است و این مهلتی است که متقاضیان می‌توانند اثبات کنند که متقاضی مسکن هستند. بنابراین از مردم خواهش می‌کنم که هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل پرونده و واریز آورده خود اقدام کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید