گام مهم برای جلوگیری از خروج ارز واردات کارت‌های بانکی

مثلث مالی : مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: سالیانه بیش از ۳۰۰ میلیون یورو ارز از کشور برای واردات کارت‌های بانکی و یا دستگاه‌های پوز خارج می‌شود که با موبایلی شدن پرداخت‌ها، در این بخش صرفه‌جویی می‌شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: سالیانه بیش از ۳۰۰ میلیون یورو ارز از کشور برای واردات کارت‌های بانکی و یا دستگاه‌های پوز خارج می‌شود که با موبایلی شدن پرداخت‌ها، در این بخش صرفه‌جویی می‌شود.

محمدرضا حسین‌زاده، مدیرعامل بانک ملی ایران درباره طرح پرداخت موبلیلی که به تازگی از سوی بانک مرکزی رونمایی شده است، گفت: ضمن تشکر از رییس کل بانک مرکزی بابت صدور مجوز و دستورالعمل به شبکه بانکی برای حذف کارت های بانکی و انجام تمامی پرداخت‌ها از طریق QR کد، باید توضیح داد که بانک ملی ایران از سال ۹۸ زیرساخت‌های این کار را آماده کرده بود، زیرا بر این اساس که بسیاری از کشورهای پیشرفته چند سال پیش این مسیر را طی کرده بودند، پیش‌بینی می‌شد که بانک مرکزی نیز در نهایت در این مسیر قدم خواهد گذارد.

وی در ادامه اضافه کرد: QR کد در رویداد ملی شو ۳ سال ۹۸ به صورت آزمایشی رونمایی شد و حال که بانک مرکزی این مصوبه را صادر کرده با فراغ بال بیشتری به این کار اقدام خواهیم کرد. بر اساس QR کد، تمامی دریافت و پرداخت‌ها از طریق گوشی‌ها صورت می‌گیرد که برای بانک‌ها و صنایع کشور صرفه‌جویی زیادی به دنبال دارد.

مدیرعامل بانک ملی ایران در این خصوص یادآور شد: سالیانه بیش از ۳۰۰ میلیون یورو ارز از کشور برای واردات کارت‌های بانکی و یا دستگاه‌های پوز خارج می‌شود. به مرور هزینه کرد برای قطعات آنها، رول کاغذ و … حذف خواهد شد. علاوه بر این، کار شکیل و با کلاسی هم به حساب می‌آید. / ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید