رد فرضیه گلچین شدن ریسک ها

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه ایران درباره ظرفیت اتکایی داخلی برداشت دیگری دارد ، محمد رضایی دراین باره گفت : با حضوردو شرکت بیمه اتکایی امین و ایرانیان درکشور ، ظرفیت محدود است و انحصار موجب شد تا ریسک ها گلچین شوند و پروؤه های پرخطر رو دست شرکت های بیمه بماند . به عبارتی با ورود بیمه های اتکایی تازه این فضا رقابتی شده و ریسک ها به درستی توزیع و تقسیم خواهند شد .

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیرعامل بیمه ایران درباره ظرفیت اتکایی داخلی برداشت دیگری دارد ، محمد رضایی دراین باره گفت : با حضوردو شرکت بیمه اتکایی امین و ایرانیان درکشور ، ظرفیت محدود است و انحصار موجب شد تا ریسک ها گلچین شوند و پروؤه های پرخطر رو دست شرکت های بیمه بماند . به عبارتی با ورود بیمه های اتکایی تازه این فضا رقابتی شده و ریسک ها به درستی توزیع و تقسیم خواهند شد .

اما محمد آسوده مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی ایرانیان درباره این فرضیه به مثلث مالی گفت : واگذاری اتکایی امری بین المللی است ، به عبارتی توزیع ریسک در جهان یعنی انتقال ریسک هر کشور به خارج از آن که این عملیات برای برخی از کشورهای حادثه خیز مانند ایران بسیار حیاتی تراست تا در زمان بروز خسارات سنگین مانند حوادث طبیعی بتوانیم از ظرفیت سایرکشورها برای جبران خسارات استفاده کنیم.

 آسوده درباره دلایل دقت درمیزان پذیرش ریسک های داخلی دربیمه اتکایی ایرانیان متذکرشد : سرمایه اتکایی ایرانیان ۴۰۰ میلیارد تومان و نسبت توانگری آن ۶۱۲ درصد است و بارها  از ما انتقاد شده ، با این ظرفیت چرا ازبازار داخل بیش از آنچه قبول کرده اید ، نمی پذیرید ؟ و پاسخ ما این بود، ” آنچه باید از بازار داخلی قبولی داشته باشیم ، پذیرفته شد و نمی توانیم بیش از توان ایفای تعهدات خود ریسک قبول کنیم”.

اودرخصوص هدف اصلی از تاسیس بیمه اتکایی ایرانیان یادآورشد : وقتی شرکت بیمه اتکایی ایرانیان به عنوان دومین بیمه اتکایی کشور مجوز گرفت و تاسیس شد ، برنامه اصلی اش پذیرش ریسک ازخارج کشور بود و به عبارتی به دنبال صادرات خدمات بیمه به سایر کشورها بودیم . دربرنامه ریزی ها پیش بینی شده بود ۶۰ درصد درآمد اتکایی ایرانیان از طریق قبولی اتکایی باشد که نتیجه آن ارزآوری با اتکا به نیروهای متخصص داخلی بود.

محمد آسوده گفت : طی سال هایی که صنعت بیمه کشورمان تحریم شده است ، دولت ها تدابیری برای مقابله با آن اندیشیده اند که می توان به صندوق – حساب های ویژه و همکاری شرکت های بیمه اشاره کرد و شاهد بودیم در زمان خسارات سنگین مانند آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی ، زلزله کرمانشاه و سیل فروردین ماه سال ۹۸ صنعت بیمه به موقع خسارات را پرداخت کرد که جای افتخاردارد.

مدیرعامل بیمه اتکایی ایرانیان درپاسخ به پرسشی مبنی براینکه “آیا ریسک ها در بازار داخل براساس رفاقت بین مدیران اتکایی شرکت ها توزیع می شود ؟ ” به صراحت گفت : ما ریسک سنج هستیم . دربیمه اتکایی ایرانیان همه چیز براساس مدیریت فنی و اصول بیمه گری است .

آسوده با رد این موضوع افزود : دررفاقت با شرکت ها شهرت دارم اما هیچ گاه روابط دوستانه را درکار دخالت نداده ام.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید