پوند سقوط کرد /

مثلث مالی : قیمت دلار در بازارهای جهانی در حالی افزایش یافت که شاخص سهام سقوط کرد و با محدودیت‌های جدید ویروس کرونا، ارزش پوند کاهش یافت.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : قیمت دلار در بازارهای جهانی در حالی افزایش یافت که شاخص سهام سقوط کرد و با محدودیت‌های جدید ویروس کرونا، ارزش پوند کاهش یافت.

به گزارش بلومبرگ، ارزش پوند با وجود مذاکرات تجاری برگزیت در میان تعطیلی کامل لندن کاهش یافت. همچنین نوسانات آتی سهام ایالات متحده به دنبال توافق در مورد بسته در جریان است.

دلار رو به افزایش گذاشت و سهام پایین آمد در حالی که وخیم تر شدن بیماری همه گیر و عدم پیشرفت در مذاکرات تجاری برگزیت با وجود توافق در مورد بسته محرک اقتصادی ایالات متحده، موجب کاهش ریسک پذیری شد. نفت خام حدود ۳ درصد سقوط کرد.

پوند تحت فشار قرار گرفت در حالی که مقامات انگلیس با ویروس کرونای جدید که به سرعت در حال گسترش است روبرو شدند و به گفته یک مقام، اختلافات قابل توجهی در مذاکرات تجاری با اتحادیه اروپا همچنان وجود دارد. دلار استرالیا در میان محدودیت های جدید در سیدنی به دلیل رشد ویروس کاهش یافت. و نرخ اوراق خزانه داری با طلا بالاتر می‌رود.

معاملات آتی اس اند پی ۵۰۰ نوسان داشت، در حالی که بیشتر سهام بازارهای آسیا و اقیانوسیه عقب نشینی کردند. اعضای کنگره در مورد هزینه ۹۰۰ میلیارد دلاری برای حمایت از اقتصاد ایالات متحده در میان تشدید موارد ابتلای ویروس به توافق رسیدند. معاملات آتی سهام اروپا با توقف پروازهای آلمان و فرانسه از انگلیس عملکرد کمتری داشت.

متن قانون محرک ایالات متحده هنوز در حال نوشتن است، اما رهبر اکثریت سنا، میچ مک کانل، در صحن سنا گفت که بالاخره ما به موفقیت دو طرفه رسیدیم که برای تصویب این لایحه در مجلس و سنا لازم بود. انتظار می رود روز دوشنبه دومین اقدام نجات اقتصادی در تاریخ ملت حایز آرا شود.

به گفته یک اقتصاد دان برای بسیاری، پایان سال ۲۰۲۰ به این زودی ها فرا نمی رسد، این عامل بیماری در بازارهای مالی باعث آزار شده است و بنابراین ما انتظار داریم آرزوی سال نوی بسیاری از فعالان بازار این باشد که ورود و توزیع اولیه واکسن های ویروس کرونا انجام شود.

اکنون بیش از ۱۶ میلیون بریتانیایی مجبور به ماندن در خانه خود هستند در حالی که تعطیلی کاملی در لندن و جنوب شرقی انگلیس به اجرا درآمد، برخی از کشورهای اروپایی اقداماتی را برای محدود کردن سفر به انگلیس انجام می‌دهند.

تایلند با شاخص اس ای تی تا ۳.۷ درصد سقوط کرد، بدترین عملکرد را در بین سایر بازارهای سهام داشت، در حالی که مقامات گفتند که ممکن است لازم باشد محدودیت ها را حین افزایش موارد ابتلای ویروس افزایش دهند.

در همان زمان، پس از اینکه واشنگتن بیش از ۶۰  شرکت چینی را در لیست سیاه قرار داد، پکن تهدید به اعمال اقدامات متقابل کرد.

در اینجا برخی از رویدادهای مهم ذکر می شوند:

• گزارش موجودی نفت خام اداره اطلاعات انرژی(EIA) چهارشنبه منتشر می شود.

• ادعاهای بیکاری، ماندگاری، درآمد شخصی ایالات متحده در روز چهارشنبه ارائه می شود.

• معاملات اوراق قرضه و سهام ایالات متحده و بازارهای دیگر نقاط جهان اوایل روز پنجشنبه برای تعطیلات کریسمس تعطیل می شود. بیشتر بازارهای جهانی جمعه تعطیل است.

در بازارها:

سهام

• معاملات آتی اس اند پی ۵۰۰  در توکیو ، ۰.۱ درصد افت کرد. این شاخص در روز جمعه ۰.۴ درصد سقوط کرد.

• شاخص تاپیکس ژاپن ۰.۵ درصد افت کرد.

• شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ ۰.۲ درصد افت کرد.

• کامپوزیت شانگهای ۰.۶ درصد رشد کرد.

• شاخص اس اند پی/ ای اس اکس استرالیا ۰.۱ درصد افت کرد.

• معاملات آتی یورو استاکس اکس ۵۰ ، ۱.۶ درصد ضرر کرد.

ارز

• شاخص دلار بلومبرگ  ۰.۵ درصد رشد کرد.

• ین با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۰۳.۳۹ در هر دلار رسید.

• یورو ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱.۲۱۹۰ دلار رسید.

• پوند با ۱.۲ درصد افت به ۱.۳۳۶۵ دلار رسید.

• دلار استرالیا ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۷۵.۶۷ سنت ایالات متحده رسید.

اوراق قرضه

• بازده خزانه داری ۱۰ساله به ۰.۹۲ درصد کاهش یافت.

• بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله استرالیا به ۰.۹۶ درصد کاهش یافت.

کالاها

• نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۳ درصد کاهش به ۴۷.۶۵ دلار در هر بشکه رسید.

• طلا با ۰.۹ درصد  افزایش به ۱۸۹۸.۸۷ دلار در هر اونس رسید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید