نقش و جایگاه بیمه در رفع فقر و محرومیت

مثلث مالی : عضو هیئت مدیره بیمه دانا با تاکید بر نقش و جایگاه بیمه در فقرزدایی، افزایش نظم و انسجام اجتماعی را از تاثیرات این نهاد در دستیابی به توسعه اقتصادی عنوان کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : عضو هیئت مدیره بیمه دانا با تاکید بر نقش و جایگاه بیمه در فقرزدایی، افزایش نظم و انسجام اجتماعی را از تاثیرات این نهاد در دستیابی به توسعه اقتصادی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، آقای دکتر سید محمد جواد میرطاهر در اولین «هم اندیشی ملی راهکارهای برون‌رفت از فقر اقتصادی» اظهار داشت: گسترش بیمه علاوه بر آثار مستقیمی که بر رشد و توسعه اقتصادی جوامع دارد، با کاهش فقر و نابرابری و افزایش امنیت اجتماعی و در نتیجه افزایش نظم و انسجام اجتماعی به طور غیر مستقیم نیز نقش مهمی در مسیر دستیابی به توسعه اقتصادی ایفا می‌کند.

وی که با موضوع «نقش نهاد بیمه در کاهش فقر و محرومیت» در این هم اندیشی ملی سخنرانی می‌کرد، افزود: نظم و انسجام اجتماعی در هر جامعه‌ای موجب کاهش ریسک،کاهش نااطمینانی، افزایش اعتماد، گسترش ارتباطات و تعاملات بین بنگاه‌ها و گروه‌های مختلف اجتماعی و همچنین افزایش امنیت دارایی‌های فیزیکی و ذهنی افراد می‌شود و در نتیجه اولین شالوده و پایگاه برای فعالیت‌های مولد و نوآوری‌هایی می‌شود که به جای حرکت در مسیر جریان عادی، موجب جهش‌های اقتصادی می‌گردد.

عضو هیئت مدیره بیمه دانا در توضیح مطلب یادآور شد: اگر در جامعه معضلاتی در کسب درآمد ناشی از عواملی مانند بیکاری، بیماری، سالمندی و….. به وجود آید، در آن صورت حمایت افراد از نظر تامین یا جبران نقصان درآمد به عهده نهادهای بیمه‌ای گذاشته می‌شود.

دکتر میرطاهر، طرح مهردانا را نمونه‌ای از تأثیر نهاد بیمه در رفع فقر و محرومیت ذکر و تاکید کرد: بیمه دانا با ۴۵ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت، گسترش چتر بیمه در بین آحاد جامعه را از طریق ارائه طرح ها و محصولات جدید، با اولویت اقشار متوسط و کم درآمد جامعه هدف قرار داده است.

وی همچنین در سخنرانی خود که شامل چهار فصل بود، به سرفصل های«نگرش ایمانی و توسعه‌ای به سرمایه انسانی»، «نقش نهاد حاکمیت در توسعه ظرفیت‌های اجتماعی و اقتصادی اقشار کم درآمد و محروم»، «نقش نهاد بیمه در توسعه و رفع فقر و محرومیت» و «نمونه‌هایی از تأثیر نهاد بیمه در رفع فقر و محرومیت» اشاره کرد و به تشریح ابعاد مختلف آن پرداخت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید