آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

نرخ رشد منفی ۱۱/۶ درصدی فعالیت های “مالی و بیمه” درتولید ناخالص داخلی کشور / برغم رشد گروه خدمات /

مثلث مالی : گزارش تحولات بخش واقعي اقتصاد ايران از رشد توليد ناخالص داخلي بر حسب فعاليت هاي اقتصادی کشورمان نشان می دهد ، فعالیت های "مالی و بیمه" از گروه خدمات از 22/5درصد در 6 ماهه سال 1399 به منفی 11/6 درصد در 6 ماهه 1400 کاهش یافته است . به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی مثلث مالی ، این درحالی است که از 12 زیرمجموعه گروه خدمات ، فعالیت های بیمه تنها گروهی است که رشد منفی بیش از 11 درصد را تجربه کرده و سایر بخش های اقتصادی این گروه نرخ رشد مثبت دارند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : گزارش تحولات بخش واقعی اقتصاد ایران از رشد تولید ناخالص داخلی بر حسب فعالیت های اقتصادی کشورمان نشان می دهد ، سهم فعالیت های “مالی و بیمه” از گروه خدمات از ۲۲/۵درصد در ۶ ماهه سال ۱۳۹۹ به منفی ۱۱/۶ درصد در ۶ ماهه ۱۴۰۰ کاهش یافته است .

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مثلث مالی ، این درحالی است که از ۱۲ زیرمجموعه گروه خدمات ، فعالیت های بیمه تنها گروهی است که رشد منفی بیش از ۱۱ درصد را تجربه کرده  و سایر بخش های اقتصادی این گروه  نرخ رشد مثبت دارند.   

بانک مرکزی ایران در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است، عملکرد تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۵ در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به رقم ۷۵۳۰.۵ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه سال قبل به میزان ۳.۳ درصد افزایش یافته است.

رشد تولید ناخالص داخلی بر حسب فعالیت های اقتصادی نشان می دهد ، ارزش افزوده گروه خدمات در نیمه نخست سال ١۴٠٠ از نرخ رشد  5.7 درصدی برخورداراست و سهم آن ازرشد ۳.۳ درصدی تولید ناخالص داخلی به ۳/۰ واحد درصد رسیده است اما این رشد مربوط به تحولات زیر بخش‌های “بهداشت و مددکاری اجتماعی”، “اطلاعات و ارتباطات”، “حمل و نقل و انبارداری”، “اداره عمومی، دفاع و تامین اجتماعی” و “عمده فروشی، خرده فروشی و تعمیر وسایل نقلیه موتوری” بوده است و فعالیت های مالی و بیمه از گروه خدمات دراین دوره از ۲۲/۵ درصد در ۶ ماهه سال ۱۳۹۹ به منفی ۱۱/۶ درصد در ۶ ماهه ۱۴۰۰ کاهش یافته است .

طبق گزارش بانک مرکزی ایران فعالیت های مالی و بیمه در ۶ ماهه سال ۱۳۹۹ معادل ۲۲/۵درصد و درکل سال ۱۳۹۹ معادل ۸/۷ درصد بود که این رقم در فصل اول امسال به منفی ۱۶/۸ و درفصل دوم به منفی ۶/۲درصد کاهش یافته است .   

بنابراین گزارش رشد عملکرد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال جاری حاصل تحقق رشد مثبت ارزش افزوده گروه‌های “خدمات” و “نفت” به ترتیب معادل ۴.۲ و ۷.۴ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل است . اما گروه‌های “کشاورزی” و “صنایع و معادن” طی همین مدت متاثر از مواجهه با مشکلاتی همچون کاهش میزان بارندگی‌ها و محدودیت در تامین برق مورد نیاز برخی واحدهای صنعتی در تابستان سال جاری و نیز کاهش ارزش افزوده فعالیت‌های ساختمانی با کاهش عملکردی به ترتیب معادل ۱.۹ و ۵.۳ درصد مواجه بود و رشد اقتصادی بدون نفت از رشد ۲.۴ درصدی برخوردار بوده است .

رشد تولید ناخالص داخلی بر حسب فعالیتهای اقتصادی – درصد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید