معاون اول رییس جمهور: مناطق آزاد باید نقش بیشتری در توسعه اقتصادی ایفا کنند

مثلث مالی : اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دردیدار با مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم گفت : در شرایط کنونی، مناطق آزاد باید نقش بیشتری در توسعه اقتصادی ایفا کنند.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور گفت : در شرایط کنونی، مناطق آزاد باید نقش بیشتری در توسعه اقتصادی ایفا کنند.

اسحاق جهانگیری در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت : طرح‌های اجرایی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم در راستای افزایش رفاه و آسان سازی زندگی ساکنان، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه های نفت، گاز و انرژی، گردشگری، قابل تقدیر است. وی ادامه داد: اشتغالزایی، ایجاد اقتصاد پایدار در حوزه شیلات و صنایع تولیدی، گسترش روابط بین الملل، کمک به رونق تولید کالاهای صادرات محور و ارزآوری در جزیره از تلاش‌‎های سازنده این سازمان ناشی می‌شود.

معاون اول رییس جمهوری در ادامه با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کنونی کشور تصریح کرد: انتظار می‌رود که در شرایط کنونی، مناطق آزاد نقش بیشتری در توسعه اقتصادی در تمامی عرصه‌ها ایفا کنند. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این دیدار، گزارشی از فعالیت‌های این منطقه آزاد در سال های اخیر به معاون اول رییس جمهور ارایه داد. حمید رضا مومنی گفت: نرخ بیکاری در قشم حدود ۵.۲ است که در کشور یک رکورد محسوب می شود.

به گفته‌وی، طرح‌های نفت، گاز و انرژی در منطقه تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد. روند اجرای سایر طرح‌های قشم در حوزه‌های گردشگری، عمرانی، برنامه ریزی و سیاست گذاری این سازمان برای توسعه جزیره برمبنای توانمندی های ذاتی منطقه بخشی از گزارش مومنی بود که در این دیدار برای جهانگیری تشریح کرد. جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد. پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است. شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است

منبع : ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ایجاد امکان رصد لحظه ای دارایی با بیمه نامه “یونیت لینک” بیمه سامان

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه سامان با تاکید بر لزوم ایجاد شفافیت هر چه بیشتر در محصولات بیمه ای متناسب با نیازهای روز جامعه به ویژه در رشته بیمه های زندگی، گفت: بیمه سامان با طراحی مدرن محصول یونیت لینک، علاوه بر ارائه پوشش های معمول در بیمه های زندگی، امکان رصد لحظه ای دارایی را نیز برای مشتری فراهم کرده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید