معاون اقتصادی رییس جمهوری اعلام کرد: بیمه‌گری هوشمند باید یکی از اولویت‌های اصلی صنعت بیمه باشد

مثلث مالی : معاون اقتصادی رییس جمهور در بیست و هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با بیان اینکه اصلاح بازار بیمه یک مساله کلیدی است، گفت: بیمه‌گری هوشمند یکی از اولویت‌های اصلی صنعت بیمه باید باشد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : معاون اقتصادی رییس جمهور در بیست و هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با بیان اینکه اصلاح بازار بیمه یک مساله کلیدی است، گفت: بیمه‌گری هوشمند یکی از اولویت‌های اصلی صنعت بیمه باید باشد.

محسن رضایی در بیست‌ و هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه که در دانشگاه الزهرا(س) گفت: در صورتی که بازارها اصلاح شود قیمت‌های واقعی شکل می‌گیرد. 

وی افزود:  تقویت صنعت بیمه در دولت سیزدهم، موضوعی جدی است و تلاش خواهیم کرد این صنعت  بیش از گذشته تقویت شده و مورد توجه قرار گیرد.

رضایی تصریح کرد: بیمه توانایی ریسک را به سرمایه‌گذاران می دهد  و باید در کل زنجیره ارزش قرار داشته باشد.

معاون اقتصادی رییس جمهور تاکید کرد: بیمه یکی از لنگرهاو اهرم‌های اصلی رشد اقتصادی کشور است. 

وی با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری‌ای نوین در صنعت بیمه گفت: ابزار بلاک‌چین ‌می‌تواند به کمک صنعت بیمه بیاید و نباید از فناوری‌های جدید غول ساخت. زنجیره‌های بلوک نقطه مشترکی دارند که با توافق جمعی در یک توکن جمع شده‌اند که این توافق می‌تواند دارایی‌های مالی یا ریسک باشد. 

رضایی با تاکید بر استفاده از اوراق مالی بیمه‌ای گفت: در حال حاضر سهم صنعت بیمه در سرمایه‌ گذاری‌ های کشور بسیار ناچیز است و همزمان ضرورت دارد بیمه مرکزی از میزان تعارض منافع خود با شرکت‌ها در زمینه بیمه اتکایی بکاهد. 

وی تاکیدکرد،  نیاز است تا قوانین و مقررات صنعت بیمه با همکاری دولت، مجلس وقوه قضاییه بازنگری و به روز سانی شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید