مسئول فنی سینا اطهر برای پرداخت غرامت آماده شود / چنانچه پوشش مسوولیت ندارد

مثلث مالی : یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون درباره ادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر گفت : صرف نظر از بیمه گر بیمه آتش سوزی ساختمان کلینیک سینا اطهر، اگر مسئولیت مسئول فنی بیمارستان تحت پوشش باشد ، تعهدات این بیمه گربسیار بالاتر است و اگر این مسئولیت تحت پوشش بیمه قرارنگرفته باشد مسئول فنی بیمارستان لازم است خود را برای پرداخت غرامت دیه جانباختگان آماده نماید.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون درباره ادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر گفت : صرف نظر از بیمه گر بیمه آتش سوزی ساختمان کلینیک سینا اطهر، اگر مسئولیت مسئول فنی بیمارستان تحت پوشش باشد ، تعهدات این بیمه گربسیار بالاتر است و اگر این مسئولیت تحت پوشش بیمه قرارنگرفته باشد مسئول فنی بیمارستان لازم است خود را برای پرداخت غرامت دیه جانباختگان آماده نماید.

یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون

مظلومی افزود : حادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر اولین حادثه از این نوع نبوده ‌و یقینا آخرین نیز نخواهد بود ، حادثه دلخراش دیگری که قلب ‌و روح هر انسانی را جریحه دار می کند.

وی با بیان اینکه پیاده سازی اصول اولیه و ابتدایی مدیریت ریسک در مراکز این چنینی می‌تواند احتمال بروز حوادث مشابه را به حداقل برساند ، ادامه داد : مراکز ارائه خدمات درمانی از جمله جاهایی هستند که وزارت بهداشت می بایست در زمان تمدید مجوز فعالیت از پیاده سازی اصول اولیه و‌مبانی مدیریت ریسک در آنها اطمینان حاصل نماید.

مدیرعامل بیمه تعاون یادآورشد : کپسول های اکسیژن که در بیمارستان‌ها و کلینیک ها برای انجام بیهوشی و یا استفاده در بخش‌های مراقبت ویژه استفاده میشود در صورت عدم رعایت اصول ایمنی به مثابه بمب عمل میکند و علاوه بر ایجاد انفجار به سرعت باعث گسترش دامنه آتش سوزی میشود برای استفاده از این کپسول ها و اتصال آن به دستگاه بیهوشی و یا ونتیلاتور به هیچ عنوان نباید از گریس و یا هر روان کننده دیگری استفاده شود امری که از دلایل اصلی انفجار و یا آتش سوزی کپسول های اکسیژن می باشد.

مظلومی گفت : نظارت بر رعایت اصول ایمنی در مراکز درمانی بر عهده مسئول فنی مرکز مربوطه می‌باشد کاری که وزارت بهداشت در شرح وظایف مسئول فنی بیمارستان این موارد را درج نموده است. در موارد مشابه این حادثه و در جریان رسیدگی توسط محاکم برای تعیین مقصر و یا مقصرین حادثه بیشترین درصد قصور و یا حتی ۱۰۰٪ تقصیر برای مسئول فنی کلینیک تعیین میشود.

به گفته وی مسئول فنی بیمارستان متعهد است که همیشه از رعایت اصول ایمنی در فرایند درمان و معالجه بیماران اطمینان حاصل کرده باشد و درصورت عدم رعایت اصول ایمنی از انجام عمل های جراحی الکتیو( غیر اورژانسی) جلوگیری نماید. صرف نظر از اینکه بیمه گر بیمه آتش سوزی ساختمان کلینیک، بیمه گر بیمه مسئولیت مسئول فنی بیمارستان تعهدات بسیار بالاتری را متحمل خواهد شد و اگر این مسئولیت تحت پوشش بیمه قرارنگرفته باشد فرد مذکور لازم است خود را برای پرداخت غرامت دیه جانباختگان آماده نماید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید