مرحله اول بازارمتشکل بیمه دربخش اتکایی وارد فاز اجرا شد / با تهیه شیوه نامه /

مثلث مالی - لیلا اکبرپور: مرحله اول بازار متشکل بیمه در قالب همکاری مشترک اتکایی وارد فاز اجرایی شد و شرکت های بیمه ای که در بازار اتکایی فعالیت دارند ، اعم از شرکت های بیمه اتکایی و شرکت های دارای مجوز قبولی با محوریت معاونت اتکایی بیمه مرکزی درصدد شیوه نامه ای برای همکاری هستند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی – لیلا اکبرپور: مرحله اول بازار متشکل بیمه در قالب همکاری مشترک اتکایی وارد فاز اجرایی شد و شرکت های بیمه ای که در بازار اتکایی فعالیت دارند ، اعم از شرکت های بیمه اتکایی و شرکت های دارای مجوز قبولی با محوریت معاونت اتکایی بیمه مرکزی درصدد تهیه شیوه نامه ای برای همکاری هستند.

شنیده ها حاکی است پرویز خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی ایده اصلی کنسرسیوم تخصصی اتکایی را داده است و جهانگیری معاون اتکایی بیمه مرکزی با همکاری شرکت های بیمه فعال در حوزه اتکایی مسوول تهیه شیوه نامه است .

دراین اتاق فکر اتکایی شرکت های درشرف تاسیس اتکایی نیز حضوردارند که کارشناسان میگویند بازار متشکل اتکایی فضای کسب و کارآنها را ازنظر توزیع ریسک و استفاده ازتجارب قدیم ترها فراهم می کند.

دراین نشست ها بحث لیدر بازار اتکایی مطرح شده است که ابتدا نام شرکت بیمه اتکایی ایرانیان به عنوان لیدر یا تعیین کننده نرخ و شرایط آمده است اما هیچ محدودیتی برای لیدری سایر شرکت ها مطرح نشده است .

یکی از نکات خاص که در شیوه نامه مطرح خواهد شد ، نحوه قبولی اتکایی دولتی است که طی سال های گذشته ریسک ها را با هر نرخ و شرایطی پذیرفته است و نتیجه عملکرد آن نسبت توانگری بالای۶۰۰ و ۴۰۰ برای دوشرکت بیمه اتکایی ایرانیان و امین است .

ظاهرا مقرر شده شرکت های عضو این بازار هیچ ریسکی را خارج از نرخ و شرایط فنی پذیرا نباشند و صندوق اتکایی دولت نیز به نرخ و شرایط این بازار احترام گذارد .

یادآورمی شود : شرکت های بیمه ایران، البرز، پارسیان، پاسارگاد، کوثر، ملت و ایران معین از بین شرکت‌های عمومی بیمه و ۲ شرکت اتکایی امین و ایرانیان ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارند و دو شرکت درشرف تاسیس پارس و تهران اعضای این بازار هستند.

خبرتکمیلی به زودی منتشر خواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید