مدیرعامل بیمه ایران : بازگشت تعرفه ها غیرممکن است

مثلث مالی : آیا بازار بیمه کشورمان در انتظار بازگشت تعرفه هاست؟ مدیرعامل بیمه ایران درپاسخ به این پرسش به مثلث مالی گفت : بازگشت تعرفه به بازار سخت و تقریبا غیرممکن است .

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : آیا بازار بیمه کشورمان در انتظار بازگشت تعرفه هاست؟

مدیرعامل بیمه ایران درپاسخ به این پرسش به مثلث مالی گفت : بازگشت تعرفه به بازار سخت و تقریبا غیرممکن است .

محمد رضایی دراین باره توضیح داد : البته ، زمانی که تعرفه ها حذف شد ، صنعت بیمه به بلوغ فرهنگی لازم برای فعالیت دربازار آزاد نرسیده بود. زیر ساخت ها فراهم نبود ، تخصص کافی وجود نداشت و تمام این موارد کنار یکدیگر موجب لطمه های زیادی به این صنعت شد.

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به اینکه تدوین تعرفه و تعیین نرخ برای تک تک رشته ها درشرایط حاضر به صلاح نیست و غیرممکن است . ادامه داد : کمیته فنی در شرکت های بیمه و بهره مندی از هوش مصنوعی که بتواند با شناسایی ریسک ، نرخ متناسب تعیین نماید ، میتواند در حل این چالش مفید باشد .

رضایی در پاسخ به این پرسش که ” چرا اقدام سندیکا در جهت ساماندهی بازار با بازدید دبیرکل سندیکا از بیمه ایران آغاز شد ؟ یاد آورشد : بیمه ایران ، راهبر صنعت بیمه است .

وی ادامه ادامه داد : هرچه بیمه گران همدل و متحد باشند به نفع مجموعه صنعت و درنهایت کشور است ، همین اتحاد موجب شد تا سندیکا در جهت یکسان سازی مناقصات بیمه ای گام مهمی بردارد، این اقدام از خواسته های نامعقولی که برخی بیمه گذاران داشتند جلوگیری خواهد کرد و مبنای صدور بیمه نامه ، اعمال درست مدیریت ریسک خواهد بود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید