بایکوت بیمه ای /

مثلث مالی : در پیش نویس دستورالعمل مناقصات بیمه ای آمده است : "درصورت احراز تخلف شرکت بیمه گر از ضوابط این دستورالعمل، حسب اعلام و گزارش سندیکای بیمه گران ایران، بیمه مرکزی و شرکت های بیمه گرعضو سندیکا، هیچگونه عملیات قبولی اتکایی بابت مناقصه غیرمجاز را نمی پذیرند و بیمه مرکزی بابت آن هیچ گونه کارمزد اتکایی اجباری نمی پردازد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : در پیش نویس دستورالعمل مناقصات بیمه ای آمده است : “درصورت احراز تخلف شرکت بیمه گر از ضوابط این دستورالعمل، حسب اعلام و گزارش سندیکای بیمه گران ایران، بیمه مرکزی  و شرکت های بیمه گرعضو سندیکا، هیچگونه عملیات قبولی اتکایی بابت مناقصه غیرمجاز را نمی پذیرند  و بیمه مرکزی بابت آن هیچ گونه کارمزد اتکایی اجباری نمی پردازد.

گفته می شود : این دستورالعمل ۲۱ ماده ای دومین روز شهریورماه  در شورای هماهنگی معاونان فنی شرکت های بیمه مطرح و به تصویب رسید است و منتظر تایید هیئت رئیسه سندیکای بیمه گران است .  

یاد آور می شود : شورای‌عالی بیمه در اجرای ماده ۷۲ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، آیین‌نامه نحوه واگذاری بیمه‌های اتکایی اجباری و میزان کارمزد و مشارکت در سود آن” را مشتمل بر ۲۰ ماده تصویب کرده است ، واگذاری اتکایی اجباری همانطور که واگذاری آن برای شرکت بیمه اجباری است ، قبولی آن نیز برای بیمه مرکزی اجباری است . آیا اعضای سندیکای بیمه گران و در راس آنها بیمه مرکزی می تواند مغایرآیین نامه شورای عالی بیمه عمل کند ؟ ریسک را بپذیرد اما کارمزد پرداخت نکند ؟

هرچند این تصمیم برای ساماندهی بازار بیمه در مناقصات بیمه ای اتخاذ شده است .  

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید