آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

بایکوت بیمه ای /

مثلث مالی : در پیش نویس دستورالعمل مناقصات بیمه ای آمده است : "درصورت احراز تخلف شرکت بیمه گر از ضوابط این دستورالعمل، حسب اعلام و گزارش سندیکای بیمه گران ایران، بیمه مرکزی و شرکت های بیمه گرعضو سندیکا، هیچگونه عملیات قبولی اتکایی بابت مناقصه غیرمجاز را نمی پذیرند و بیمه مرکزی بابت آن هیچ گونه کارمزد اتکایی اجباری نمی پردازد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : در پیش نویس دستورالعمل مناقصات بیمه ای آمده است : “درصورت احراز تخلف شرکت بیمه گر از ضوابط این دستورالعمل، حسب اعلام و گزارش سندیکای بیمه گران ایران، بیمه مرکزی  و شرکت های بیمه گرعضو سندیکا، هیچگونه عملیات قبولی اتکایی بابت مناقصه غیرمجاز را نمی پذیرند  و بیمه مرکزی بابت آن هیچ گونه کارمزد اتکایی اجباری نمی پردازد.

گفته می شود : این دستورالعمل ۲۱ ماده ای دومین روز شهریورماه  در شورای هماهنگی معاونان فنی شرکت های بیمه مطرح و به تصویب رسید است و منتظر تایید هیئت رئیسه سندیکای بیمه گران است .  

یاد آور می شود : شورای‌عالی بیمه در اجرای ماده ۷۲ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، آیین‌نامه نحوه واگذاری بیمه‌های اتکایی اجباری و میزان کارمزد و مشارکت در سود آن” را مشتمل بر ۲۰ ماده تصویب کرده است ، واگذاری اتکایی اجباری همانطور که واگذاری آن برای شرکت بیمه اجباری است ، قبولی آن نیز برای بیمه مرکزی اجباری است . آیا اعضای سندیکای بیمه گران و در راس آنها بیمه مرکزی می تواند مغایرآیین نامه شورای عالی بیمه عمل کند ؟ ریسک را بپذیرد اما کارمزد پرداخت نکند ؟

هرچند این تصمیم برای ساماندهی بازار بیمه در مناقصات بیمه ای اتخاذ شده است .  

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید