اختصاصی مثلث مالی : قیمت مسکن در کانادا ۶/۱ درصد رشد می کند / درپایان ۲۰۲۰

مثلث مالی : TD بانک تورنتو ( Toronto-Dominion Bank) پیش بینی کرد : برغم کاهش قابل توجه خرید و فروش ، میانگین قیمت مسکن در کانادا درپایان سال 2020 با رشد 6/1 درصدی بالاتراز میانگین قیمت ها درسال 2019 خواهد بود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : TD بانک تورنتو ( Toronto-Dominion Bank) پیش بینی کرد : برغم کاهش قابل توجه خرید و فروش ، میانگین قیمت مسکن در کانادا درپایان سال ۲۰۲۰ با رشد ۶/۱ درصدی بالاتراز میانگین قیمت ها درسال ۲۰۱۹ خواهد بود.

هرچند بحران اقتصادی ناشی از پاندمی کووید ۱۹ سبب تعطیل شدن سینماها -شرکت های هواپیمایی رستوران ها و … شده وکسری بودجه عظیمی را رقم زده است اما بنظر می رسد نتوانسته برقیمت مسکن در کانادا تاثیر گذارد و بسیاری ازبازارهای مسکن در کانادا بلافاصله پس از پایان پاندمی شاهد افزایش سریع قیمت ها باشند.

این درحالی است که میزان فروش مسکن کاهش یافته اما همزمان میزان عرضه مسکن دربازار نیزافت کرده است و بسیاری از مردم به دلایل مختلف از گرانی بابت ویروس کرونا تا مبهم بودن وضعیت بازار ، مایل به عرضه خانه شان دربازار نیستند . همین موضوع باعث شده سازندگان و فروشندگان املاک نیز مانند خریداران بازار را ترک کنند.

سوندی یک کارشناس اقتصادی درپاسخ به این سوال که آیا بیکار شدن میلیون ها کانادایی دراثر پاندمی کرونا و کاهش تقاضا ، سبب کاهش قیمت مسکن نخواهد شد ؟ گفت : این مساله برخلاف آنچه فکرمی کنید تاثیر چندانی بر بازار مسکن نخواهد داشت . زیرا اکثر مشاغل از بین رفته در نتیجه پاندمی به بخش خدمات مربوط است که اکثر کارکنانش را اقشار کم درآمد تشکیل می دهد . آیا این افراد بیشتر به اجاره نشینی تمایل دارند یا صاحبخانه شدن؟

یادآور میشود : درگزارش دیگری که از سوی موسسه املاک و مستغلات Altus Group منتشر شده است به کاهش ۵۰ درصدی میزان خرید و فروش طی ماه های آوریل و جون سال جاری اشاره شده است.

منبع :مونترال – Huffington Post

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید