آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

طلا درخشش خود را برای بانک های مرکزی از دست داد /

مثلث مالی : تقاضای طلا به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله سقوط کرد. به گزارش راشاتودی، شورای جهانی طلا در آخرین گزارش خود اعلام کرد که طلا درخشش خود را برای سرمایه گذاران و بانک های مرکزی در سه ماهه سوم از دست داد، در حالی که سایه بیماری همه گیر ویروس کرونا به علاقه جهانی به این فلز گرانبها سنگینی می کند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : تقاضای طلا به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله سقوط کرد.

به گزارش راشاتودی، شورای جهانی طلا در آخرین گزارش خود اعلام کرد که طلا درخشش خود را برای سرمایه گذاران و بانک های مرکزی در سه ماهه سوم از دست داد، در حالی که سایه بیماری همه گیر ویروس کرونا به علاقه جهانی به این فلز گرانبها سنگینی می کند.

بر اساس داده های شورای جهانی طلا، تقاضا برای طلا از ابتدای سال ۱۰ درصد و به ۸۹۲.۳ تن از جولای تا سپتامبر کاهش یافته است. در این گزارش، با تشریح کاهش حاصل از تاثیر شیوع Covid-۱۹ بر سرمایه گذاران و مصرف کنندگان، کمترین رقم سه ماهه از سال ۲۰۰۹ را اعلام می کند.

در همین حال، بانک های مرکزی شروع به استفاده از ذخایر طلای خود کرده اند زیرا دولت ها در تلاشند تا تاثیر ویروس را جبران کنند. فروش خالص، که عمدتا توسط ازبکستان و ترکیه انجام می شود، در سه ماهه سوم ۱۲ تُن بوده که طبق اعلام شورای جهانی طلا، اولین حرکت از سال ۲۰۱۰ است. هنوز انتظار می رود بانک ها قبل از پایان سال خرید طلا را با سرعت کمتری نسبت به ۲۰۱۸ و۲۰۱۹ از سر بگیرند.

به دلیل همه گیری، عدم اطمینان افزایش یافته و این امر باعث ترغیب بسیاری از سرمایه گذاران از جمله بانک های مرکزی به دنبال دارایی هایی می شود که ارزش پرتفوی آنها را در مواقع بحرانی متنوع و محافظت می کند. به گفته یک تحلیل گر برجسته در شورای جهانی طلا ، فروش از طریق بانک هایی انجام شده است که تلاش می کنند از قیمت بالای طلا در زمانی که از نظر مالی محدود شده اند بهره مند شوند.

با این حال، تقاضای سرمایه گذاری به جبران ضعف در جاهای دیگر کمک کرد، که این امر باعث شد تا قیمت طلا در اوایل سال جاری به بالاترین سطح برسد. در ماه آگوست، هر اونس شمش طلا به بالاترین سطح تاریخی خود و بالای ۲۰۷۵ دلار رسید و متعاقب آن برخی از سودها را از دست داد و در سطح کنونی زیر ۱۹۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرد.

تقاضای سرمایه گذاری در سکه با رشد تقریباً ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته به ۲۲۲.۱ تن در سه ماهه سوم رسیده است. یکی دیگر از ابزارهای سرمایه گذاری، وجوه قابل معامله در بورس طلا (ETF) نیز در این سه ماه جریان داشت. آنها ذخایر جهانی این وجوه با پشتوانه طلا را به رکورد جدید ۳۸۸۰ تن رساندند. ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید