آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

صنعت بیمه پیشگام مسیر شفافیت است

مثلث مالی : صنعت بیمه از هر گونه شفافیت در حوزه های اقتصادی و مالی استقبال می کند و تمامی مجامع شرکت های بیمه در اتاق شیشه ای برپا می شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : صنعت بیمه از هر گونه شفافیت در حوزه های اقتصادی و مالی استقبال می کند و تمامی مجامع شرکت های بیمه در اتاق شیشه ای برپا می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی به دنبال نامه دیر هنگام سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص کارکنان صنعت بیمه که به اطلاعات خاص مالی، دسترسی دارند با صدور اطلاعیه ای تصریح کرد:
اطلاعات جامع بیمه ای اعم از توانگری مالی، رتبه بندی شرکت ها و اخبار مجامع، در پرتال رسمی قابل مشاهده بوده و نهاد ناظر صنعت بیمه ضمن تاکید بر شفافیت اطلاعات همچنان امانتدار و حافظ اطلاعات شرکت های بیمه ای خواهد بود.
در مدت زمان حضور شرکت های بیمه ای در بازار سرمایه، تمامی تدابیر لازم به کار گرفته شده تا از نشت اطلاعات، بهره گیری از رانت های خبری و اطلاع یابی زود هنگام، پیشگیری شده تا راه برای بهره برداری های غیرقانونی همگان مسدود شود.
صنعت بیمه از نامه دیر هنگام و با تاخیر چند ساله سازمان بورس و اوراق بهادار به بیمه مرکزی ج.ا.ایران و بانک مرکزی ج.ا.ایران و بعضی از هلدینگ های بورسی استقبال می کند و انتظار دارد که امر شفاف سازی در بازار سرمایه در بالاترین سطح ممکن دنبال شود.
بیمه مرکزی برای پاسخگویی و تعامل با سازمان بورس آمادگی کامل دارد و در راستای شفافیت حداکثری، فهرست تمامی افراد و کارکنان مرتبط برای اطمینان بخشی به جامعه سهامداران و سرمایه گذاران بورسی، ارسال شده است.
در این اطلاعیه ضمن تاکید بر توان بالای صنعت بیمه برای ایجاد تعادل در بازار سرمایه، آمده است: صنعت بیمه به عنوان یک ضلع مثلث اقتصادی کشور تاکنون با پشتیبانی از بازار سرمایه و فعالان بازار بورس کشور، قریب پنجاه هزار میلیارد تومان در بورس تراکنش مالی داشته که این رقم در کنار ارزش مالی سهام شرکت های بیمه در سایر شرکت های غیر بیمه ای، عدد چشمگیری را نشان می دهد.
شایان ذکر است که در هفته های گذشته، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار طی نامه ای از بیمه مرکزی و چند دستگاه دیگر اقتصادی درخواست کرده تا لیست اشخاص مطلع از اطلاعات مالی مرتبط با بورس این صنعت را اعلام کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید