شرکت‌های لیزینگ ۴۵ تایی شدند

مثلث مالی : دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران اعلام کرد: تعداد شرکت‌های فعال در صنعت لیزینگ ایران به ۴۵ شرکت رسید.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران اعلام کرد: تعداد شرکت‌های فعال در صنعت لیزینگ ایران به ۴۵ شرکت رسید.

هادی موقعی درباره مغایرت لیست اعضای انجمن ملی لیزینگ و لیست مندرج در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی، گفت: در حال حاضر ۴۵ شرکت لیزینگ رسمی در کشور فعالیت دارند که از این تعداد ۴۳ شرکت عضو انجمن ملی لیزینگ ایران هستند.

وی افزود: اما دو شرکت توسعه کارن و صنعت نفت آیندگان در لیست بانک مرکزی هستند، اما عضو انجمن ملی لیزینگ ایران نیستند که در تلاش هستیم تا این دو شرکت نیز به اعضای انجمن افزوده شود.

دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران ادامه داد: همچنین بر اساس آخرین آمار مندرج در پایگاه اینترنتی بانک مرکزی تعداد ۴۱ شرکت لیزینگ در حال فعالیت هستند و مجوز ۳ شرکت لیزینگ از اعضای انجمن در دست تمدید است.

موقعی ادامه داد: برای اولین بار مغایرت تعداد لیست اسامی اعضای انجمن با تعداد شرکت های لیزینگ در سایت بانک مرکزی به کمترین تعداد یعنی ۳ شرکت رسید که مجوز شرکت های یاد شده نیز به زودی تمدید خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه انجمن ملی لیزینگ پیشنهاداتی را برای کاهش فرآیندهای صدور و تمدید مجوز به بانک مرکزی ارائه کرده که توسط اداره مطالعات و مقررات و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در دست بررسی است.

به گفته موقعی، طرح اصلاحات پیشنهادی دستورالعمل اجرایی مصوب ۹۵.۱۰.۱۴ شورای پول و اعتبار که به تصویب هیات مدیره انجمن ملی لیزینگ رسیده، برای بازنگری و اصلاحات نهایی در اختیار اداره مطالعات و مقررات بانک مرکزی قرار گرفته تا پس از تایید و طی مراحل اداری تقدیم و شورای پول و اعتبار شود.

دبیر کل انجمن ملی لیزینگ ایران با تاکید بر اینکه همانطور این ۳ شرکت عضو انجمن در حال تمدید مجوز فعالیت هستند و پس از دریافت مجوز خود در لیست بانک مرکزی نیز قابل مشاهده خواهند بود، ادامه داد: قاعدتا مجوز فعالیت یک نهاد اعتبار دهنده مجاز نباید موقت باشد. تمدید مجوزها در مقاطع زمانی کوتاه منجر به اخلال در تداوم فعالیت شرکت های لیزینگ شده که طرح اصلاحی آن به بانک مرکزی تقدیم شده است. /ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید