رییس کل بیمه مرکزی : رشد صنعت بیمه دو برابر رشد واقعی اقتصاد است /

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران در بیست و هفتمین همایش ملی بیمه و توسعه از تغییر فرمول ضریب نفوذ بیمه در کشور خبرداد و گفت : طبق اعلام نشریه بین المللی سیگما ضریب نفوذ بیمه در ایران 2.6 درصد است در حالیکه با افزودن عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی و درمان تکمیلی بازنشستگان این عدد 2.9 درصد می باشد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ایران در بیست و هفتمین همایش ملی بیمه و توسعه از تغییر فرمول ضریب نفوذ بیمه در کشور خبرداد و گفت : طبق اعلام نشریه بین المللی سیگما ضریب نفوذ بیمه در ایران ۲.۶ درصد است در حالیکه با افزودن عملکرد صندوق بیمه محصولات کشاورزی و درمان تکمیلی بازنشستگان این عدد ۲.۹ درصد می باشد.

سلیمانی با بیان اینکه از نهادهای بین المللی که مسوول محاسبه ضریب نفوذ بیمه هستند ، می خواهیم تا ادبیات محاسباتی ضریب نفوذ بیمه درایران را تغییرداده و مانند سایر کشورها بخش کشاورزی و درمان را نیز محاسبه نمایند. ادامه داد : عملکرد سال ۹۹ صنعت بیمه با فرمول جدید محاسبه خواهد شد.

رییس کل بیمه مرکزی درباره رشد صنعت بیمه کشور در مقایسه با رشد واقعی اقتصاد یاد آورشد : نرخ رشد اقتصاد کشور طی سال های گذشته ۴.۳ درصد است درحالیکه صنعت بیمه کشور با رشد ۸.۴ درصدی دو برابر اقتصاد رشد دارد ، اما هنوز راضی نیستیم .

سلیمانی ضریب خسارت سال ۹۸ را ۸۳ درصد عنوان کرد و گفت : این رقم در سال ۹۷ معادل ۸۸ درصد بود که نشان دهنده کاهش ۵ واحدی در سال ۹۸ می باشد .

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در سال ۱۳۹۹ در قالب سرمایه گذاری ها بالغ بر ۸۳۴۰ میلیارد تومان در صنعت سود اعلام کردند و زیان صنعت بیمه به سود ۱۴۶ میلیارد تومانی تبدیل شد.

سلیمانی با بیان اینکه حق بیمه صنعت بیمه در هشت ماهه امسال به۴۷ هزار میلیارد تومان رسیده است گفت: در همین مدت ۸۶۶ میلیارد تومان خسارت دادیم.

وی افزود: جبران کسری ذخایر یکی از کارهای مهم بود و در سال ۹۸ حدود ۱۳۵۰ میلیارد تومان برای جبران کسری ذخایر ثالث در حساب ها ثبت شد این در حالی است که این رقم در سال ۹۷ بالغ بر ۶۳۰ میلیارد تومان بود.

وی میزان سرمایه گذاری صنعت بیمه را ۱۵۰ هزارمیلیارد تومان اعلام کرد و گفت : در مقایسه با گذشته رقم قابل قبولی است .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید