ریزش‌ها تمام شدنی نیست / افت بورس از مرز روانی ۱۵۰۰۰۰۰ واحد

مثلث مالی : مرز روانی مقاومت شاخص در بورس امروز شکسته شد و این متغیر از کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد نیز سقوط کرد و با افت بیش از ۲۳۰۰۰ واحدی در پایان داد و ستدها به یک میلیون و ۴۹۲ هزار واحد رسید.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مرز روانی مقاومت شاخص در بورس امروز شکسته شد و این متغیر از کانال ۱۵۰۰۰۰۰ واحد نیز سقوط کرد و با افت بیش از ۲۳۰۰۰ واحدی در پایان داد و ستدها به یک میلیون و ۴۹۲ هزار واحد رسید.

جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با سقوط مواجه شدند و به طور میانگین ۱.۳۴ درصد کاهش را به ثبت رساندند.

افت دسته جمعی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۲۳۰۲۸) واحد ریزش معادل (۱.۵۲) درصد به یک میلیون و ۴۹۲ هزار ۹۰۱  واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی» با (۶۰۳۸) واحد افت معادل (۱.۵۲) درصد به ۳۹۱ هزار ۴۸۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۸۶۳) واحد ریزش معادل (۰.۹۶) درصد به ۳۹۸ هزار و ۳۹۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۵۳۱) واحد کاهش معادل (۰.۹۶) درصد به ۲۶۱ هزار و ۶۵ واحد، شاخص آزاد شناور با (۳۶۸۱۱) واحد افت معادل (۱.۸۲) درصد به یک میلیون و ۹۸۱ هزار و ۴۸۰ واحد، شاخص بازار اول با (۲۷۱۵۴) واحد افت معادل (۲.۴۸) درصد به یک میلیون و ۶۷ هزار ۳۵۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۵۰۷۷) واحد ریزش معادل (۰.۱۶) درصد به ۳ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۵۱۶ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « فملی با (۲۷۲۶) واحد، فارس با (۲۵۲۱) واحد، فولاد با (۲۳۹۲) واحد، تاپیکو با ۲۱۰۴ واحد، شپنا با (۱۷۲۴) واحد، شبندر با (۱۴۷۴) واحد، و اخابر با (۱۲۱۴) واحد»، بیشترین تاثیر را در روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری همه شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فلزات اساسی با (۲۷۱۵۹) واحد ریزش معادل (۲.۴۴) درصد به یک میلیون و ۸۵ هزار و ۲۵۸ واحد، بانک ها با (۲۲۱) واحد کاهش معادل (۲.۷۲) درصد به ۷ هزار و ۹۳۵ واحد، زراعت با (۵۶۳۱) واحد ریزش معادل (۳.۲۱) درصد به ۱۶۹ هزار و ۹۹۸  واحد، خودرو (۹۵۹۰) واحد کاهش معادل (۳.۴۱) درصد به ۲۷۱ هزار و ۸۷۴ واحد، فراورده نفتی با (۱۸۲۳۴۳) واحد کاهش معادل (۳.۵۴) درصد به ۴ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۵۶۰ واحد، محصولات کاغذ با (۶۷۲۷) واحد افت معادل (۴.۰۳) درصد به ۱۶۰ هزار و ۳۰ واحد، رادیویی با (۴۲۸) واحد کاهش معادل (۴.۵۹) درصد به ۸ هزار و ۹۱۳ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای « کاوه با ۴.۹۶ درصد، شفن با ۴.۹۳ درصد، وخاور با ۴.۹۲ درصد، پاکشو با ۴.۹ درصد، تاپیکو با ۴.۷۳ درصد، شکربن با ۴.۶ درصد و کساوه با ۴.۵۸ درصد»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وپست با (۴.۹۹) درصد، حفاری با (۴.۹۹) درصد، سخزر با (۴.۹۹) درصد، شپنا با (۴.۹۸) درصد، غمارگ با (۴.۹۸) درصد، کهمدا با (۴.۹۸) درصد و کروی با (۴.۹۷) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان چهارمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۹۸۶ هزار و ۹۹۹ نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۵۸۰ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۸۶ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید