رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت اسناد شعب بیمه دانا رونمایی شد / حرکت به سمت بیمه دیجیتال

مثلث مالی : رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت اسناد شعب بیمه دانا «ساماش» طی مراسمی با حضور مدیران ارشد بیمه دانا و بیمه مرکزی در تهران برگزار شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت اسناد شعب بیمه دانا «ساماش» طی مراسمی با حضور مدیران ارشد بیمه دانا و بیمه مرکزی در تهران برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، در مراسم رونمایی از سامانه ساماش، دکتر کاردگر نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، رئیس و اعضای هیئت مدیره، قائم مقام بیمه دانا، معاونان مدیرعامل، برخی از مدیران ستادی و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی حضور داشتند.

 در این مراسم که در محل شعبه مرکزی برگزار شد، دکتر کاردگر نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا طی سخنانی با اشاره به هماهنگی و تعامل بسیار مناسب اعضای هیئت مدیره در پیشبرد امور شرکت اظهار داشت: برای رسیدن به بهره‌وری مطلوب و اعمال نظارت مناسب، ایجاد یک اکوسیستم بیمه‌ای جزو الزامات هیئت مدیره به شمار می‌رود.

  وی با تاکید بر ضرورت رشد دانش بیمه‌ای به ویژه در حوزه درمان و اطلاعات افزود: با توجه به راه اندازی سامانه ساماش و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد تغییرات اساسی، حرکت به سمت بیمه دیجیتال در این شرکت آغاز شده و امیدواریم از صفر تا صد عملیات بیمه‌ای اعم از صدور و خسارت در آینده نزدیک، در بستر دیجیتال فراهم شود.

 مدیرعامل بیمه دانا، رشد و بهره وری اقتصاد را در گرو ارتقاء صنعت بیمه دانست و با اشاره به اینکه امروز اطلاعات حرف اول را در دنیا می‌زند، گفت: ما باید به دانش بیمه دیجیتال مسلح باشیم و آن را در تمامی لایه‌های شرکت تسری دهیم تا با استفاده از مزایا و نظارت و کنترل بیشتر، به بهره وری مناسب‌تر دست یابیم.

وی در پایان از تلاش‌ها و خدمات رئیس مرکز فاوا و همکاران این مدیریت در راه اندازی این سامانه تقدیر و تشکر کرد.

***اظهارات نعمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی

پیش از اظهارات دکتر کاردگر، آقای نعمتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی در سخنانی، رونمایی از سامانه ساماش را که موجب ارتقاء شاخص‌های عملکردی بیمه دانا می‌شود، مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت: تحول دیجیتال و شکل‌گیری آن در صنعت بیمه یک ضرورت به شمار می‌رود. به اعتقاد من، نقش رهبری سازمان در بحث بیمه و تحول دیجیتال بسیار مهم است، زیرا در صورت حمایت و پایش آن از طرف هرم مدیریتی سازمان، می‌توان به اصلاح فرایندهای سیستم و ارتقاء بهره‌وری دست یافت.

وی با اشاره به اینکه بیمه دانا در بحث فناوری اطلاعات، از دانش و تجربه بسیار خوبی برخوردار است، افزود: سامانه ساماش، سامانه‌ای مطلوب و بسیار تاثیرگذار است که می‌توان در آینده آن را از حالت الکترونیکی به دیجیتالی تبدیل کرد تا با حذف کاغذ، شاهد تغییرات اساسی در صنعت بیمه باشیم.

***بیانات دکتر عطری، معاون فنی بیمه‌های اشخاص

در این مراسم، دکتر عطری معاون فنی بیمه‌های اشخاص بیمه دانا با تشریح اهمیت سامانه ساماش در عملیات بیمه‌گری اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه، استفاده از ابزارهای نظارتی تقویت شده و دیگر امکان جعل اسناد امکان پذیر نخواهد بود.

 وی، استفاده از ارزیابان خسارت در این سامانه را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به یکپارچه شدن عملیات بیمه‌ای در این سامانه و حذف اسناد فیزیکی، می‌توان با کادر مجرب بیمه دانا کارهای بسیار مهم و درخور توجهی انجام داد.

 دکتر عطری، کمک مطلوب در محاسبه اسناد درمانی، بهره‌وری از نیروی انسانی و تمرکز اسناد درمانی را از ویژگی‌های مهم این سامانه دانست و ابراز امیدواری کرد: با بهره‌گیری از این سامانه و افزایش نظارت‌ها، امور مربوط به اسناد درمانی با دقت بیشتر و زمان بندی مناسب‌تر به ساماندهی لازم برسد.

***سخنان خانم نعیم حسنی، رئیس مرکز فاوای بیمه دانا

بر اساس این گزارش، خانم مهدیه نعیم حسنی رئیس مرکز فاوای بیمه دانا نیز در این مراسم، ضمن قدردانی از حمایت‌های مدیر عامل، هیئت مدیره و قائم مقام بیمه دانا برای راه اندازی این سامانه اظهار داشت: با راه اندازی سامانه ساماش ضمن جلوگیری از اشتباهات و محاسبات آماری، عملیات بیمه‌ای در حوزه اسناد درمانی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

 وی افزود: استقرار این سامانه در شعب بیمه دانا، علاوه بر کاهش چشمگیر هزینه‌های مرتبط با بایگانی، مصرف کاغذ و بازرسی اسناد، موجب سهولت در سرعت در مراجعه به اسناد، افزایش امنیت دسترسی به اسناد و فرآیندهای وابسته، کنترل و نظارت هوشمند بر اسناد صدور و خسارت شعب و کاهش بروز خطا در فرایندهای مرتبط به آنها خواهد شد.

 رئیس مرکز فاوای بیمه دانا در توضیح مطلب افزود: سامانه هوشمند ساماش، بستر الکترونیکی عملیات پذیرش و محاسبات خسارت را فراهم می‌کند و نقش مهمی در کاهش مخاطرات احتمالی و افزایش سهولت عملیات دارد.

در پایان این مراسم دکتر کاردگر و اعضای هیئت همراه ضمن بازدید از سامانه هوشمند ساماش و گفتگو با همکاران، از نزدیک با کارکرد، ویژگی‌ها و قابلیت‌های این سامانه آشنا شدند.

گفتنی است: در این مراسم همچنین از خدمات و تلاش های خانم سلطانی رئیس شعبه مرکزی بیمه دانا بابت برگزاری این مراسم و همکاری وی در خصوص اجرایی شدن بهتر سامانه ساماش تقدیر و تشکر شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید