آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

رقیب دبیرکل سندیکا درانتخابات کیست ؟ آیا کریمی تنها کاندیدای دبیرکلی است؟

مثلث مالی / لیلا اکبرپور: بیست و پنجم شهریور ماه 1400 دوره دو ساله محمد کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران به پایان می رسد ، اطلاعیه ای با امضای خود او در 18 مرداد ماه امسال منتشر شد که در آن ، مهلت قانونی ثبت نام کاندیداها برای این پست از 18 مرداد تا ساعت 13 روز 25 مرداد ماه و زمان برگزاری انتخابات اول شهریورماه تعیین شده است . این درحالی است که انتخابات دبیر کل از جمله وظایف و اختیارات شورای عمومی سندیکای بیمه گران است و این شورا باید مدت زمان کافی را در اختیار افراد متقاضی قرار دهد. آیا مجید بختیاری رییس شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران ، افزایش مهلت ثبت نام کاندیداهای دبیر کلی را پیشنهاد خواهد داد ؟ تا شورای عمومی برای این موضوع تصمیم گیری نماید؟

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی / لیلا اکبرپور: بیست و پنجم شهریور ماه ۱۴۰۰ دوره دو ساله محمد کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران به پایان می رسد ، اطلاعیه ای با امضای خود او در ۱۸ مرداد ماه امسال منتشر شد که در آن ، مهلت قانونی ثبت نام کاندیداها برای این پست از ۱۸ مرداد تا ساعت ۱۳ روز ۲۵ مرداد ماه و زمان برگزاری انتخابات اول شهریورماه تعیین شده است .

این درحالی است که انتخابات دبیر کل از جمله وظایف و اختیارات شورای عمومی سندیکای بیمه گران است و این شورا باید مدت زمان کافی را در اختیار افراد متقاضی قرار دهد.

آیا مجید بختیاری رییس شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران ،  افزایش مهلت ثبت نام کاندیداهای دبیر کلی را پیشنهاد خواهد داد ؟ تا شورای عمومی برای این موضوع تصمیم گیری نماید؟

مجید بختیاری درگفت و گو با راز پول دراین باره گفته است : ” اگر لازم باشد در جلسه ای با حضور هیات رئیسه زمان را افزایش خواهیم داد. ضمن آنکه شورای عمومی می تواند درخواست زمان بیشتری نیز داشته باشد. ” بختیاری همچنین گفته است : “افراد متقاضی نیز می توانند با ارسال نامه به رئیس شورای عمومی یا هیات رئیسه درخواست زمان بیشتری  داشته باشند.”

با توجه به اطلاعیه دبیرکل  مبنی بر پایان وقت قانونی برای ثبت نام که ساعت ١٣ بیست و پنجم مرداد تعیین شده ،  آیا شورای عمومی برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه می دهد؟ 

ورود نفرات بیشتر به عرصه انتخابات دبیرکل درصورتی که ایده و برنامه های جدیدی ارایه دهند ، فضای انتخابات را رقابتی می کند. اما کدام کارشناس بیمه و یا خارج از دنیای بیمه می تواند ظرف ۵ روز کاری آن هم در ایام محرم و محدودیت های کرونایی ، برنامه ارایه دهد ؟ دراین مدت حتی زمان برای ثبت نام هم کم است چه برسد به تدوین برنامه و رایزنی با اعضای سندیکا و اعلام برنامه .

این درحالی است که ابتدا کاندیداها باید برنامه دو ساله خود را به شورای عمومی سندیکا ارائه کنند و بدیهی است کاندیدای بدون برنامه شانسی برای انتخاب ندارد. بهتر است دبیرکل سندیکا ازبین متخصصان بیمه که سابقه فعالیت موفق در سمت‌های بالای صنعت بیمه را داشته‌اند انتخاب شود و در صورت پیشنهاد فردی برای دبیرکلی، حتما موافقت فرد مذکور کتبا اخذ شود. درعین حال طبق اساسنامه دبیرکل سندیکای بیمه‌گران برای دو سال انتخاب می‌شود و باید ماموریت خود را ظرف دو سال به پایان برساند. این به آن مفهوم است که اعضای سندیکا نمی‌توانند بعد از چند ماه اگر از عملکرد او راضی نبودند وی را تغییر دهند؛ بنابراین باید درانتخاب کسی که مدت زمان مدیریتش دو سال کامل است دقت کرد و از او برنامه خواست.

طبق آخرین شنیده ها،چند تن از کارشناسان صنعت بیمه در اندیشه ثبت نام برای دبیر کلی سندیکای بیمه گران ایران هستند ، این پست حساس است زیرا دبیرکل بالاترین مقام اجرایی سندیکای بیمه گران است و جا دارد ، محمد کریمی دبیرکل سندیکا پیرامون اقداماتی که در دو سال گذشته انجام داده و همچنین اعلام برنامه دو سال آینده گزارشی ارایه دهد.

یاد آور می شود : سید محمد کریمی رئیس کل اسبق بیمه مرکزی دو سال پیش با کسب ۱۹ رای از ۳۲ رای به مدت دو سال به‌عنوان دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران انتخاب شد. رقیب او در این انتخابات مسعود حجاریان مدیرعامل انجمن حرفه ای بود که ۱۳ رای کسب کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید