رشد ۵۵۰درصدی سود خالص بیمه آرمان

مثلث مالی : سود خالص بیمه آرمان در پایان آذرماه امسال در مقایسه با آذرماه سال گذشته ۵۵۰ درصد رشد کرده و به بیش از ۴۰ میلیارد تومان رسیده و این شرکت به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال سود ساخته که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۹۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : سود خالص بیمه آرمان در پایان آذرماه امسال در مقایسه با آذرماه سال گذشته ۵۵۰ درصد رشد کرده و به بیش از ۴۰ میلیارد تومان رسیده و این شرکت به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال سود ساخته که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۹۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

سرمایه شرکت بیمه آرمان از ۱۵۰ میلیارد تومان در سال گذشته به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده و در حالی که سود خالص هر سهم این شرکت در پایان ۹ ماه نخست آذر پارسال ۴۱ ریال بوده و در پایان سال گذشته به ۳۶۵ ریال رسیده بود، حالا این شرکت در ۹ ماه نخست امسال اعلام کرده به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال سود شناسایی کرده است.

این گزارش می‌افزاید: بیمه آرمان که در مدت مسئولیت کامبیز پیکارجو از زیان خارج و افزایش سرمایه هم داده، در آخر آذرماه پارسال با زیان انباشته ۹۹ میلیارد تومانی مواجه بود که در پایان آذرماه امسال زیان انباشته شرکت با ۸۵ درصد کاهش به اندکی بیش از ۱۴.۴ میلیارد تومان رسیده و انتظار می‌رود شرکت بتواند در آینده از شر زیان انباشته به ارث رسیده از گذشته خلاص شود.

کاهش فروش بیمه آرمان

صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت بیمه آرمان نشان می‌دهد که این شرکت در ۹ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۴ درصد کمتر حق بیمه صادر کرده و درآمد شرکت از محل حق بیمه صادر شده هم ۱۸ درصد افت داشته است. سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت بیمه آرمان در پایان آذرماه امسال نسبت به پایان آذرماه پارسال ۵۹ درصد رشد کرده و به ۶۲.۴ میلیارد تومان رسیده و با احتساب رشد ۱۵۷۸ درصدی درآمد سرمایه‌گذاری از محل ذخایر فنی سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت به حدود ۹۲.۹ میلیارد تومان رسیده که پس از کسر کردن هزینه‌های اداری و عمومی بیمه آرمان سود خالص ۴۰ میلیارد تومان به دست آمده که باید منتظر گزارش حسابرس و بازرس قانونی هم ماند.

این گزارش می‌افزاید: بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان از سود شناسایی شدن در صورت‌های مالی بیمه آرمان ناشی از معاملات سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بازارهای بورس و فرابورس بوده و این شرکت در پایان آذرماه امسال حتی یک ریال هم در بخش‌هایی چون سهام شرکت‌های بورسی، اوراق مشارکت و یا سپرده‌های بلندمدت بانکی سرمایه‌گذاری نکرده است./ دنیای بیمه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید