آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

رشد ۳۴ درصدی درآمدهای مالیاتی دولت در شش ماه نخست ۹۹ /

مثلث مالی : جدیدترین گزارش فصلی مرکز آمار ایران از اقتصاد ایران در تابستان ۱۳۹۹ نشان از رشد بیش از ۳۴ درصدی کل درآمد مالیاتی دولت در نیم سال اول ۱۳۹۹ دارد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : جدیدترین گزارش فصلی مرکز آمار ایران از اقتصاد ایران در تابستان ۱۳۹۹ نشان از رشد بیش از ۳۴ درصدی کل درآمد مالیاتی دولت در نیم سال اول ۱۳۹۹ دارد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ بررسی عملکرد درآمدهای مالیاتی دولت در سال ۱۳۹۶ تا شش ماه نخست سال جاری حکایت از روند مثبت درآمدهای مالیاتی دارد. به گونه ای که کل درآمد مالیاتی دولت در سال ۱۳۹۶، معادل ۹۶۳۰۸۵.۷ میلیارد ریال بوده است که این رقم شامل مالیات های مستقیم و مالیات بر کالا و خدمات است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۱۵.۳ درصد رشد دارد.

همچنین این بخش درآمدی در سال ۱۳۹۷، با افزایش ۱۳.۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل، به رقم ۱۰۹۲۰۸۱.۲ میلیارد ریال رسیده است. در سال ۱۳۹۸ نیز کل مالیات به رقم ۱۴۱۲۰۶۵ میلیارد ریال رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۲۹.۳ درصد بیشتر بوده است.

اما در جدیدترین گزارش این بخش یعنی شش ماه سال جاری، کل مالیات ها به رقم ۸۵۲۲۳۹.۶ میلیارد ریال رسیده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۳۴.۱ درصد افزایش را نشان می دهد که این میزان درآمد مالیاتی دولت در نیم سال جاری شامل ۵۴۹۵۵۴.۵ میلیارد ریال مالیات های مستقیم و ۳۰۲۶۸۵.۱ میلیارد ریال مالیات بر کالا و خدمات می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل، به ترتیب ۵۵ و ۷.۷ درصد رشد دارد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید