رشد فروش الکترونیکی در بیمه تعاون

مثلث مالی : مدیر امور نمایندگان و کارگزاران شرکت بیمه تعاون اعلام کرد که اکنون بیش از ۵۰ درصد فروش بیمه درمان انفرادی و بیش از ۵۰ درصد فروش بیمه اتومبیل این شرکت از روش های غیرحضوری و الکترونیکی انجام می شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیر امور نمایندگان و کارگزاران شرکت بیمه تعاون اعلام کرد که اکنون بیش از ۵۰ درصد فروش بیمه درمان انفرادی و بیش از ۵۰ درصد فروش بیمه اتومبیل این شرکت از روش های غیرحضوری و الکترونیکی انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون مریم قندور  با بیان این که شرکت بیمه تعاون از مدت ها پیش تلاش کرده است خدمات الکترونیکی خود در بخش های فروش، ارزیابی و پرداخت خسارت را توسعه دهد، گفت: با شروع پاندمی کرونا،‌ نیاز مشتریان به خدمات الکترونیکی و غیرحضوری افزایش یافت و از این رو اقدامات زیرساختی شرکت بیمه تعاون در این حوزه بیش از پیش نمود یافت.

وی با تاکید بر این که بیمه تعاون تلاش کرده است خدمات الکترونیکی را متناسب با نیاز مشتریان طراحی و پیاده سازی کند،‌ اظهار کرد: شرکت اکنون از همه روش های تلفنی، پیامکی و اینترنتی برای تعامل با مشتریان بهره می گیرد،‌ به طوری که عمده نیازهای یک مشتری می تواند از این مسیرها برآورده شود.

قندور با بیان این که روش های خدمات رسانی غیرحضوری در کنار استفاده از ظرفیت شبکه فروش سنتی توانسته است روند خدمات دهی به مشتریان را تسریع و تسهیل کند، اظهار کرد: با فروش هر بیمه نامه از طریق حضوری یا غیرحضوری و پس از پرداخت خسارت به هر بیمه گزار، همکاران ما در شرکت بیمه تعاون با بیمه گزار تماس گرفته و نحوه ارائه خدمات را ارزیابی می کنند.

مدیر امور نمایندگان و کارگزاران شرکت بیمه تعاون با بیان این که اکنون بیمه نامه های درمان انفرادی و توقف کسب و کار ناشی از ایپدمی این شرکت از طریق سایت دکتر بیمه به صورت غیرحضوری قابل فروش است،‌ اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد بیمه درمان انفرادی شرکت از این طریق فروخته می شود.

وی افزود: استارت آپ ها نیز همکاری گسترده ای با بیمه تعاون دارند، به طوری که نیمی از پرتفوی اتومبیل شرکت از طریق آنها به فروش می رسد.

قندور با اشاره به این که فرایند دریافت مدارک در رشته هایی مانند درمان نیز غیرحضوری و از طریق اپلیکیشن است،‌ اظهار کرد: حتی فرایند ارزیابی خسارت نیز از طریق پیامک به اطلاع مشتریان می رسد و واریز خسارت هم به صورت کاملا غیرحضوری است،‌ بنابراین می توان گفت بخش عمده ای از تعامل مشتریان با بیمه تعاون غیرحضوری است.

به گفته او،‌ اکنون هر بیمه گزار خسارت دیده بیمه تعاون، کمتر از یک ماه در بیمه های درمان و در بیمه های اتومبیل ۴۸ ساعت بعد از تکمیل پرونده، خسارت خود را دریافت خواهد کرد.

مدیر امور نمایندگان و کارگزاران شرکت بیمه تعاون در پاسخ به این سوال که آیا سرعت گرفتن فعالیت استارت آپ ها به فعالیت شبکه فروش سنتی لطمه ای وارد نمی کند،‌ گفت: ارزیابی های ما نشان می دهد استارت آپ ها بیشتر در حوزه فروش بیمه اتومبیل فعالیت دارند و سایر بیمه نامه ها مانند بیمه های عمر، آتش سوزی، باربری و … که به مشاوره های دقیق نیاز دارند،‌ همچنان توسط شبکه فروش سنتی ارائه می شود. همچنین هر نماینده می تواند با فراهم کردن بستر الکترونیکی خود در قالب نماینده آنلاین ارائه خدمات کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید