رئیس کل بیمه مرکزی دربازدید ازصندوق بیمه کشاورزی تاکید کرد: تاثیرفراگیری بیمه بررشد بخش کشاورزی /

مثلث مالی : صبح امروز رئیس کل بیمه مرکزی در بازدید از صندوق بیمه کشاورزی، فراگیری بیمه محصولات کشاورزی را گامی موثر در راستای رونق صادرات در صنعت کشاورزی عنوان کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : صبح امروز رئیس کل بیمه مرکزی در بازدید از صندوق بیمه کشاورزی، فراگیری بیمه محصولات کشاورزی را گامی موثر در راستای رونق صادرات در صنعت کشاورزی عنوان کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی،دکتر غلامرضا سلیمانی، در نشست مشترک بیمه مرکزی و صندوق بیمه کشاورزی بر اهمیت و نقش بیمه در توسعه صنعت کشاورزی تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی کشور، بخش کشاورزی از رونق خوبی برخوردار است که با فراگیری بیمه، رشد آن می تواند چند برابر شود.
وی افزود: هدف از این بازدید، آشنایی با سازو کار، نحوه صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت بیمه کشاورزی بود که خوشبختانه صندوق بیمه کشاورزی بسیار نظام مند و با تکیه بر شرکت های دانش بنیان و سازمان های مربوطه عمل کرده و سامانه های خوبی راه اندازی کرده است.
دکتر سلیمانی گفت: بیمه های زیادی در کشور در قالب صندوق فعالیت می کنند که اگر تجمیع شود، ضریب نفوذ بیمه افزایش می یابد. در این زمینه ضرورت دارد که ارتباط اطلاعاتی از طریق سامانه های مختلف بین صنعت بیمه کشور و صندوق ایجاد شود.
وی افزود: ضریب نفوذ بیمه در کشور ۲,۵ است که اگر خدمات بیمه سلامت و صندوق بیمه کشاورزی نیز به آن اضافه شود، ضریب نفوذ بیمه حدود ۳.۶ می شود. ما آمادگی داریم برای تجمیع خدمات بیمه ای کشور اقدامات لازم را انجام دهیم تا رقم و جایگاه واقعی خدمات بیمه ای در کشور مشخص شود.
دکتر سلیمانی با اشاره به اینکه ریسک بیمه محصولات کشاورزی بالاتر از سایر رشته هاست، گفت: محاسبه ریسک و نرخ فنی کمک می کند که صندوق با سازو کار بیمه ای منطبق باشد و اگر این سازو کار فراهم شود می توان ارتباط مطلوبی بین صنعت بیمه کشور و سایر نهادهای مرتبط با رویکرد بیمه گری برقرار کرد.
رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشنهاد تاسیس صندوق بازنشستگی اختیاری در کشور گفت: با ارائه این طرح بیمه مرکزی بلافاصله وارد شده و اعلام کرد که ماهیت این صندوق شباهت زیادی با بیمه های زندگی دارد و منطقا باید زیر نظر بیمه مرکزی باشد.
دکتر سلیمانی با اشاره به وابستگی صندوق بیمه کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی گفت: این وابستگی به جهت حمایت های مطلوب این نهادها بسیار خوب است که ما علاقه مندیم در ارتباط با فعالیت های بیمه ای به شما خدمات بدهیم.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان از زحمات صندوق بیمه کشاورزی قدردانی کرد و گفت: امیدوارم با حمایت های دولت از بخش کشاورزی و ارائه یارانه، ظرفیت بیمه کشاورزی و به تبع آن امنیت و اعتماد کشاورزان را افزایش دهد.
شایان ذکر است این نشست با حضور مدیران ارشد صنعت بیمه و صندوق بیمه کشاورزی برگزار شد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید