درخواست بانک جهانی برای تمدید تعلیق بدهی کشورها تا پایان ۲۰۲۱

دیوید مالپاس، رئیس گروه بانک جهانی از گروه 20 خواست تا طرح تعلیق بدهی کشورهای فقیر را تا پایان سال 2021 تمدید کند و این امر را یکی از مهمترین فاکتورهای تقویت بهبود اقتصاد جهانی دانست.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : دیوید مالپاس، رئیس گروه بانک جهانی از گروه ۲۰ خواست تا طرح تعلیق بدهی کشورهای فقیر را تا پایان سال ۲۰۲۱ تمدید کند و این امر را یکی از مهمترین فاکتورهای تقویت بهبود اقتصاد جهانی دانست.

مالپاس طی اظهاراتی در نشست مجازی وزرای اقتصاد و روسای بانک های مرکزی کشورهای عضو گروه ۲۰ گفت: من از شما می خواهم که تا پایان سال ۲۰۲۱ زمان بندی طرح تعلیق خدمات بدهی را تمدید کنید و متعهد شوید که این ابتکار را تا حد امکان گسترده تر کنید.

رئیس بانک جهانی گفت: ما در مدت زمان کوتاهی با این طرح پیشرفت زیادی داشته ایم ، اما باید کارهای بیشتری انجام شود. مالپاس در ادامه تأکید کرد که بیماری همه گیر کرونا باعث “عمیق ترین رکود جهانی در دهه های اخیر” شده و ممکن است از نظر تأثیر اقتصادی بی سابقه باشد.

وی گفت: فقر در کشورهای فقیر به سرعت در حال افزایش است، متوسط درآمد رو به کاهش و رشد بسیار منفی شده است. بار بدهی که در حال حاضر برای بسیاری از کشورها وجود دارد به سطح بحران افزوده است. رئیس بانک جهانی همچنین از کشورهای عضو گروه ۲۰ خواست تا “درهای مشورت” را برای تعلیق بدهی های دو جانبه رسمی و تجاری فقیرترین کشورها را باز کند.

منبع : تسنیم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

اخبار بازار

ایجاد تومان دیجیتال امکانپذیر است؟

مثلث مالی : رییس انجمن بلاکچین با بیان اینکه شاید “تومان” دیجیتال ارز مشترک مناسبی بین چند کشور نباشد، گفت: دینار اسلامی یا یورو به عنوان ارز مشترک بین کشورها مناسب‌تر است.

بازار مالی

سقف اعتباری کارت مرابحه به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت /

مثلث مالی : سقف پرداختی در قالب کارت اعتباری مرابحه به مشتریان بانک‌ها و موسسات اعتباری از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که با تصویب کمیسیون اعتباری این بانک، بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌توانند براساس ارزیابی و اعتبارسنجی مشتریان خود، نسبت به تخصیص اعتبار تا سقف مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در قالب کارت اعتباری مرابحه اقدام کنند.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید