حقوق معرف اصلی بیمه نامه باید درفرآیند تمدید حفظ شود / اقدام مرکزفناوری بیمه مرکزی چیست ؟

مثلث مالی : بیمه مرکزی در راستای ساماندهی فضای کسب و کارشبکه فروش گام دیگری برداشت . مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی ایران با ارسال نامه ای از نعمتی ریاست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ناظر درخواست کرد تا برای حفظ حقوق صنفی کارگزاران رسمی اقدام نماید.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : بیمه مرکزی در راستای ساماندهی فضای کسب و کارشبکه فروش گام دیگری برداشت . مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی ایران با ارسال نامه ای از نعمتی ریاست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ناظر درخواست کرد تا برای حفظ حقوق صنفی کارگزاران رسمی اقدام نماید.

رضایی با یادآوری اینکه  شرکت های بیمه گرقبل از انقضای بیمه نامه به وسیله ارسال پیامک ، پایان مدت بیمه نامه را به بیمه گذاران اطلاع رسانی می کنند ،توضیح داده است : مشکل جایی شروع می شود که در متن پیامک  به جای شماره تلفن و لینک  مربوط به معرف بیمه نامه ، شماره تماس نماینده  یا شعبه  صادرکننده را ارسال می کنند . بدین صورت کارگزاربیمه که معرف اصلی است از فرآیند تمدید های بعدی خارج می شود .

وی از مرکزفناوری اطلاعات وارتباطات بیمه مرکزی خواسته است : در جهت رعایت حقوق صنفی کارگزاران رسمی بیمه  دستورات مقتضی ایفاد گردد.

حمید رضا حاجی اشرفی رئیس هیات‌مدیره و سخنگوی انجمن کارشناسان صنعت بیمه دراین باره به مثلث مالی گفت : توجه به سلامت فضای کسب و کارصنعت بیمه از سوی بیمه مرکزی ایران قابل تقدیراست.

حاجی اشرفی افزود: در آیین نامه شورای عالی بیمه به صراحت به حقوق پرتفوی اشاره شده است که کارایی آن دربازار مانند ” حق کسب و پیشه اصناف” است ، مادامی که مشتری ازداد وستد با معرف خدمت  انصراف نداده ومکتوب اعلام نکرده باشد ،اون حقوق آن پرتفوی برای وی محفوظ است .

وی یادآورشد: اینکه زمان انقضای بیمه نامه از هرطریقی به بیمه گذاراطلاع رسانی شود و نماینده یا شعبه شرکت برای تمدید معرفی شود یک نوع  تخلف است و حقوق کسب و کارشبکه فروش را پایمال میکند.  

حاجی اشرفی گفت : متاسفانه چندی است ، روی بخش بیمه های خرد بازار و بیمه های اتومبیل تمرکزشده است تا این بیمه نامه به طورمستقیم تمدید شوند و از آنجا که بیمه مرکزی به تمام اطلاعات بیمه نامه ها دسترسی دارد ، می تواند بهترین نظارت را داشته باشد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ایجاد امکان رصد لحظه ای دارایی با بیمه نامه “یونیت لینک” بیمه سامان

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه سامان با تاکید بر لزوم ایجاد شفافیت هر چه بیشتر در محصولات بیمه ای متناسب با نیازهای روز جامعه به ویژه در رشته بیمه های زندگی، گفت: بیمه سامان با طراحی مدرن محصول یونیت لینک، علاوه بر ارائه پوشش های معمول در بیمه های زندگی، امکان رصد لحظه ای دارایی را نیز برای مشتری فراهم کرده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید