حقوق معرف اصلی بیمه نامه باید درفرآیند تمدید حفظ شود / اقدام مرکزفناوری بیمه مرکزی چیست ؟

مثلث مالی : بیمه مرکزی در راستای ساماندهی فضای کسب و کارشبکه فروش گام دیگری برداشت . مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی ایران با ارسال نامه ای از نعمتی ریاست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ناظر درخواست کرد تا برای حفظ حقوق صنفی کارگزاران رسمی اقدام نماید.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بیمه مرکزی در راستای ساماندهی فضای کسب و کارشبکه فروش گام دیگری برداشت . مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی ایران با ارسال نامه ای از نعمتی ریاست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ناظر درخواست کرد تا برای حفظ حقوق صنفی کارگزاران رسمی اقدام نماید.

رضایی با یادآوری اینکه  شرکت های بیمه گرقبل از انقضای بیمه نامه به وسیله ارسال پیامک ، پایان مدت بیمه نامه را به بیمه گذاران اطلاع رسانی می کنند ،توضیح داده است : مشکل جایی شروع می شود که در متن پیامک  به جای شماره تلفن و لینک  مربوط به معرف بیمه نامه ، شماره تماس نماینده  یا شعبه  صادرکننده را ارسال می کنند . بدین صورت کارگزاربیمه که معرف اصلی است از فرآیند تمدید های بعدی خارج می شود .

وی از مرکزفناوری اطلاعات وارتباطات بیمه مرکزی خواسته است : در جهت رعایت حقوق صنفی کارگزاران رسمی بیمه  دستورات مقتضی ایفاد گردد.

حمید رضا حاجی اشرفی رئیس هیات‌مدیره و سخنگوی انجمن کارشناسان صنعت بیمه دراین باره به مثلث مالی گفت : توجه به سلامت فضای کسب و کارصنعت بیمه از سوی بیمه مرکزی ایران قابل تقدیراست.

حاجی اشرفی افزود: در آیین نامه شورای عالی بیمه به صراحت به حقوق پرتفوی اشاره شده است که کارایی آن دربازار مانند ” حق کسب و پیشه اصناف” است ، مادامی که مشتری ازداد وستد با معرف خدمت  انصراف نداده ومکتوب اعلام نکرده باشد ،اون حقوق آن پرتفوی برای وی محفوظ است .

وی یادآورشد: اینکه زمان انقضای بیمه نامه از هرطریقی به بیمه گذاراطلاع رسانی شود و نماینده یا شعبه شرکت برای تمدید معرفی شود یک نوع  تخلف است و حقوق کسب و کارشبکه فروش را پایمال میکند.  

حاجی اشرفی گفت : متاسفانه چندی است ، روی بخش بیمه های خرد بازار و بیمه های اتومبیل تمرکزشده است تا این بیمه نامه به طورمستقیم تمدید شوند و از آنجا که بیمه مرکزی به تمام اطلاعات بیمه نامه ها دسترسی دارد ، می تواند بهترین نظارت را داشته باشد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید