حقوق معرف اصلی بیمه نامه باید درفرآیند تمدید حفظ شود / اقدام مرکزفناوری بیمه مرکزی چیست ؟

مثلث مالی : بیمه مرکزی در راستای ساماندهی فضای کسب و کارشبکه فروش گام دیگری برداشت . مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی ایران با ارسال نامه ای از نعمتی ریاست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ناظر درخواست کرد تا برای حفظ حقوق صنفی کارگزاران رسمی اقدام نماید.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بیمه مرکزی در راستای ساماندهی فضای کسب و کارشبکه فروش گام دیگری برداشت . مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی ایران با ارسال نامه ای از نعمتی ریاست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات نهاد ناظر درخواست کرد تا برای حفظ حقوق صنفی کارگزاران رسمی اقدام نماید.

رضایی با یادآوری اینکه  شرکت های بیمه گرقبل از انقضای بیمه نامه به وسیله ارسال پیامک ، پایان مدت بیمه نامه را به بیمه گذاران اطلاع رسانی می کنند ،توضیح داده است : مشکل جایی شروع می شود که در متن پیامک  به جای شماره تلفن و لینک  مربوط به معرف بیمه نامه ، شماره تماس نماینده  یا شعبه  صادرکننده را ارسال می کنند . بدین صورت کارگزاربیمه که معرف اصلی است از فرآیند تمدید های بعدی خارج می شود .

وی از مرکزفناوری اطلاعات وارتباطات بیمه مرکزی خواسته است : در جهت رعایت حقوق صنفی کارگزاران رسمی بیمه  دستورات مقتضی ایفاد گردد.

حمید رضا حاجی اشرفی رئیس هیات‌مدیره و سخنگوی انجمن کارشناسان صنعت بیمه دراین باره به مثلث مالی گفت : توجه به سلامت فضای کسب و کارصنعت بیمه از سوی بیمه مرکزی ایران قابل تقدیراست.

حاجی اشرفی افزود: در آیین نامه شورای عالی بیمه به صراحت به حقوق پرتفوی اشاره شده است که کارایی آن دربازار مانند ” حق کسب و پیشه اصناف” است ، مادامی که مشتری ازداد وستد با معرف خدمت  انصراف نداده ومکتوب اعلام نکرده باشد ،اون حقوق آن پرتفوی برای وی محفوظ است .

وی یادآورشد: اینکه زمان انقضای بیمه نامه از هرطریقی به بیمه گذاراطلاع رسانی شود و نماینده یا شعبه شرکت برای تمدید معرفی شود یک نوع  تخلف است و حقوق کسب و کارشبکه فروش را پایمال میکند.  

حاجی اشرفی گفت : متاسفانه چندی است ، روی بخش بیمه های خرد بازار و بیمه های اتومبیل تمرکزشده است تا این بیمه نامه به طورمستقیم تمدید شوند و از آنجا که بیمه مرکزی به تمام اطلاعات بیمه نامه ها دسترسی دارد ، می تواند بهترین نظارت را داشته باشد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

اخبار

معامله غیرمجاز ارز مشمول مالیات شد

مثلث مالی : براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، سوداگران ارزی که اقدام به خرید و فروش غیرمجاز ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها کرده باشند، مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب بردرآمد می‌شوند.

بازار مالی

چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟ /

مثلث مالی : ثبت‌نام برای ورود به لیست یارانه‌ها محدود به گروه خاصی نیست و متقاضیان در کنار دو روزی که برای آنها به تناسب شماره آخر کد ملی تعیین شده، دو روز دیگر هم بدون محدودیت، امکان ثبت‌نام دارند، حتی قرار است فرصت دیگری هم برای کسانی که در این مهلت موفق نشدند تعیین شود، بنابراین در صورت نبود مشکلی در سامانه ثبت‌نام، فعلا فرصت برای آنها فراهم است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید