آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

تغییرات نرخ تورم نقطه‌ای دهک‌ها در بهمن ماه ۹۹

مثلث مالی : نرخ تورم نقطه‌ای دهک‌ها یا تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف کشور در بهمن ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل توسط مرکز آمار منتشر شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : نرخ تورم نقطه‌ای دهک‌ها یا تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف کشور در بهمن ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل توسط مرکز آمار منتشر شد.

وضعیت شاخص تورم در دهک های مختلف هزینه ای نشان می دهد در یازدهمین ماه سال، نرخ تورم نقطه ای کل کشور نسبت به بهمن ماه سال گذشته به رقم ۴۸.۲ درصد رسیده است. این در حالی است که این رقم در مدت ماه گذشته یعنی دی ماه، ۴۶.۲ درصد بوده است.

همچنین کمترین نرخ تورم نقطه ای در بهمن ماه متعلق به دهک پنجم و ششم با ۴۵.۶ درصد است و بیشترین نرخ تورم نقطه ای در دهک دهم با ۵۲.۴ درصد به ثبت رسیده است.

از سوی دیگر، نرخ تورم نقطه ای در بخش خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات  در مجموع کل کشور به رقم ۶۶.۸ درصد در بهمن ماه رسیده است. در این بخش، کمترین نرخ تورم با ثبت رقم ۶۵.۱ درصد در دهک دهم و بیشترین نرخ تورم نقطه ای خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات متعلق به دهک سوم با ۶۸.۲ درصد است.

در بخش دیگر یعنی کالاهای غیرخوراکی و خدمات نیز نرخ تورم نقطه ای کل در بهمن ماه امسال، ۳۹.۷ درصد بوده است که در این اینجا، کمترین نرخ تورم نقطه ای مربوط به دهک اول با ۳۳.۴ درصد و بیشترین نرخ تورم نقطه ای نیز متعلق به دهک دهم با ثبت رقم ۴۹.۴ درصد است. / ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید