تغییرات نرخ تورم نقطه‌ای دهک‌ها در بهمن ماه ۹۹

مثلث مالی : نرخ تورم نقطه‌ای دهک‌ها یا تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف کشور در بهمن ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل توسط مرکز آمار منتشر شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : نرخ تورم نقطه‌ای دهک‌ها یا تغییر در قدرت خرید خانوارهای مختلف کشور در بهمن ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل توسط مرکز آمار منتشر شد.

وضعیت شاخص تورم در دهک های مختلف هزینه ای نشان می دهد در یازدهمین ماه سال، نرخ تورم نقطه ای کل کشور نسبت به بهمن ماه سال گذشته به رقم ۴۸.۲ درصد رسیده است. این در حالی است که این رقم در مدت ماه گذشته یعنی دی ماه، ۴۶.۲ درصد بوده است.

همچنین کمترین نرخ تورم نقطه ای در بهمن ماه متعلق به دهک پنجم و ششم با ۴۵.۶ درصد است و بیشترین نرخ تورم نقطه ای در دهک دهم با ۵۲.۴ درصد به ثبت رسیده است.

از سوی دیگر، نرخ تورم نقطه ای در بخش خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات  در مجموع کل کشور به رقم ۶۶.۸ درصد در بهمن ماه رسیده است. در این بخش، کمترین نرخ تورم با ثبت رقم ۶۵.۱ درصد در دهک دهم و بیشترین نرخ تورم نقطه ای خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات متعلق به دهک سوم با ۶۸.۲ درصد است.

در بخش دیگر یعنی کالاهای غیرخوراکی و خدمات نیز نرخ تورم نقطه ای کل در بهمن ماه امسال، ۳۹.۷ درصد بوده است که در این اینجا، کمترین نرخ تورم نقطه ای مربوط به دهک اول با ۳۳.۴ درصد و بیشترین نرخ تورم نقطه ای نیز متعلق به دهک دهم با ثبت رقم ۴۹.۴ درصد است. / ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید