آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

تعداد تراکنش‌های خرید کالا کاهش یافت / در تیرماه ۹۹

مثلث مالی : براساس آمار شاپرک در تیر ماه ۹۹ سهم تعدادی "خرید کالا و خدمات" از کل تراکنش‌ها با کاهش همراه بوده، تعداد تراکنش‌های "پرداخت قبض و خرید شارژ" افزایش داشته و "مانده‌گیری" با رشد مواجه بوده است.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : براساس آمار شاپرک در تیر ماه ۹۹ سهم تعدادی “خرید کالا و خدمات” از کل تراکنش‌ها با کاهش همراه بوده، تعداد تراکنش‌های “پرداخت قبض و خرید شارژ” افزایش داشته و “مانده‌گیری” با رشد مواجه بوده است.

شبکه پرداخت الکترونیک کارتی سه خدمت “خرید کالا و خدمات”، “پرداخت قبض و خرید شارژ” و”مانده‌گیری” را به جامعه ارائه می‌کند. در تیرماه سال جاری ۸۶.۹۷ درصد خدمات ارائه شده توسط شبکه شاپرک از نوع خدمت “خرید کالا و خدمات” بوده که نسبت به ماه گذشته این سهم کاهش ۰.۲۰ درصدی داشته است. همچنین خدمت “مانده‌گیری” با ۴.۸۱ درصد سهم، کمترین سهم از کل خدمات در بین خدمات ارائه شده داشته است.

از نظر ارزشی ۹۷.۶۵ درصد مبلغ خدمات ارائه شده در تیر ۹۹ مربوط به خدمت “خرید کالا و خدمات” بوده است و خدمت “مانده‌گیری” نیز به دلیل عدم اثر مالی بر مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت، سهم مبلغی صفر را دارا بوده است.

نسبت به ماه گذشته، سهم تعدادی خدمات “خرید کالا و خدمات” از کل تراکنش‌ها با کاهش همراه بوده, خدمت “پرداخت قبض و خرید شارژ” از کل تراکنش‌ها افزایش داشته و خدمت “مانده‌گیری” با افزایش مواجه بوده است. سهم تعدادی تراکنش‌های “خرید کالا و خدمات” نسبت به ماه گذشته کاهش ۰.۲۰ درصدی،”پرداخت قبض و خرید شارژ ” افزایش ۰.۱۰ درصدی و سهم تعدادی تراکنش‌های مانده‌گیری افزایش ۰.۱۰ درصدی داشته است.

همچنین سهم مبلغی تراکنش‌های “خرید کالا و خدمات” نیز در تیر ماه با افزایش ۰.۰۵ درصدی همراه بوده است که میزان افزایش یافته از سهم مبلغی تراکنش‌های “پرداخت قبض و خرید شارژ” کاسته شده است.

بر این اساس همزمان با رشد ۵.۳۴ درصدی سهم تعداد تراکنش‌های “خرید کالا و خدمات” در تیر ۹۹ نسبت به تیر ۹۸، سهم مبلغی آن به میزان ۰.۴۹ درصد افزایش داشته است. تعداد تراکنش‌های “پرداخت قبض و خرید شارژ” در قیاس نقطه به نقطه با کاهش ۳.۴۹ درصدی همراه بوده است. همچنین تعداد تراکنش های مانده‌گیری نیز کاهش ۱.۸۵ درصدی را تجربه کرده است.

منبع : ایبنا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید