تداوم صدر نشینی بیمه آسیا در بازار سرمایه

مثلث مالی : بیمه آسیا با تولید پرتفوی بالا درچهار ماهه اول سال 1400 و مدیریت صحیح ریسک و کنترل مناسب نسبت خسارت، تداوم صدر نشینی خود را در بازار سرمایه تجدید کرد. به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، این شرکت در چهار ماهه اول سال 1400، با پرتفوی 33 هزار و 142 میلیون ریالی و سهم 17.8 درصد از کل حق بیمه تولیدی 14 شرکت حاضر در بازار سرمایه ، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بیمه آسیا با تولید پرتفوی بالا درچهار ماهه اول سال ۱۴۰۰ و مدیریت صحیح ریسک و کنترل مناسب نسبت خسارت، تداوم صدر نشینی خود را در بازار سرمایه تجدید کرد. به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، این شرکت در چهار ماهه اول سال ۱۴۰۰، با پرتفوی ۳۳ هزار و ۱۴۲ میلیون ریالی و سهم ۱۷.۸ درصد از کل حق بیمه تولیدی ۱۴ شرکت حاضر در بازار سرمایه ، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
بنابر این گزارش، بیمه آسیا در این مدت  ۱۴.۴ درصد از کل خسارت پرداختی شرکت های بیمه را به خود اختصاص داد  که پس از شرکت های بیمه دانا و بیمه معلم در رتبه سوم قرار گرفت. بدین ترتیب، بیمه آسیا در چهارماهه نخست سال ۱۴۰۰ رتبه اول در تولید پرتفوی و رتبه سوم در پرداخت خسارت را ثبت کرد.
این گزارش می افزاید، میانگین فروش رشته پر ریسک بیمه درمان از کل فروش ۱۴ شرکت یادشده طی این مدت ۲۲.۵ درصد است  در حالی که بیمه آسیا ۱۷.۳ درصد از کل فروش خود را به این رشته اختصاص داده است. همچنین سهم رشته بیمه بدنه خودرو از کل فروش ۱۴ شرکت بیمه، ۶.۲درصد است اما بیمه آسیا بیش از دو برابر متوسط شرکت های بورسی،  یعنی رقم ۱۳.۲ درصد در این رشته بیمه ای سهم داشته است.
از دیگر ویژگی های ممتاز بیمه آسیا در گزارش آماری چهار ماهه، نسبت خسارت ۴۱ درصدی این شرکت است که در مقایسه با نسبت خسارت کل شرکت های بورسی که حدود ۵۱درصد است، حدود ۱۰درصد پایین تر است که نشان از مدیریت صحیح ریسک در بیمه آسیا می باشد.
همچنین در این مدت، نسبت خسارت رشته های بیمه شخص ثالث،بیمه بدنه،بیمه درمانی،بیمه مهندسی و بیمه مسئولیت در بیمه آسیا، پایین تر از متوسط نسبت خسارت کل شرکت های بیمه بورسی بوده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید