آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

تحقیق و تفخص در صنعت بیمه جواب نمی دهد

مثلث مالی : غلامرضا تاجگردون ، مدیر عامل بیمه سرمد می گوید:تحقیق و تفحص ازصنعت بیمه که در دوره های پیشین در مجلس شورای اسلامی کلید خورد و در نهایت هم به جائی نرسید، ریشه ها واشکالات شخصی هم داشت.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : غلامرضا تاجگردون ، مدیر عامل بیمه سرمد می گوید:تحقیق و تفحص ازصنعت بیمه که در دوره های پیشین در مجلس شورای اسلامی کلید خورد و در نهایت هم به جائی نرسید، ریشه ها واشکالات شخصی هم داشت.

غلامرضا تاجگردون، مدیر عامل بیمه سرمد که در مجلس دهم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بود در اتاق بررسی عملکرد مجلس دهم در کلاب هاوس در پاسخ به ریسک نیوز در خصوص اینکه چرا تحقیق و تفحص ها از صنعت بیمه منجر به نتیجه نشده، گفت:تجربه نشان داده معمولا تحقیق و تفحص ها در نهایت به جواب نمی رسد و در بسیاری از موارد در مسیر با مشکل مواجه می شود زیرا اساسا برخی رانت ها و … مسیر تحقیق و تفحص را تغییر می دهد.

تاجگردون البیته بدین نکته اشاره کرد و گفت:معتقدم از انجا که تحقیق و تفحص از صنعت بیمه که در دوره های قبل کلید خورد ریشه ها و اشکالات شخصی هم داشته است که سبب می شد به مرور فساد را بیشتر کند و به نوعی مساله ای را حل نمی کرد زیرا پای مسایل شخصی هم در میان بود.

وی تاکید کرد : غالبا تحقیق و تفحص در اکثر صنایع  بازار های مالی به نتیجه نرسیده است.

تاجگردون در عین حال گفت:در زمانیکه من در سندیکای بیمه گران بودم، تلاش کردم تا اجازه ندهم که قوانین متعارض و خصمانه نسبت به صنعت بیمه تصویب شود .

به گفته وی صنعت بیمه باید تلاش کند تا از طریق کانال های ارتباطی مختلف با مجلس ارتباط برقرار کند  تا در صورت تصویب قوانین متعارض با صنعت بیمه  به نفع صنعت قوانین را تغییر دهند.

ریسک نیوز همچنین در خصوص اعمال نفوذ مجلسی ها در شرکتهای بیمه و برخی نمایندگی های حقوقی و انتقال پرتفوی های پر سود به سمت این نمایندگی ها نیز سوالاتی مطرح کرد که به دلیل کمبود وقت اتاق امکان پاسخ فراهم نشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید