بیمه امید در ۱۴۰۰ بورسی می‌شود

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه امید، اظهارکرد: شرکت های بیمه‌ای که در بازار سرمایه بودند رشد خوبی کردند و شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای باتوجه به منابعی که از قبل داشتند رشد بیشتری از شرکت‌های کوچک داشتند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه امید، اظهارکرد: شرکت های بیمه‌ای که در بازار سرمایه بودند رشد خوبی کردند و شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای باتوجه به منابعی که از قبل داشتند رشد بیشتری از شرکت‌های کوچک داشتند.

“علی اکبر اکرامی” درگفت و گو با چابک آنلاین، گفت: سرمایه شرکت بیمه امید در سالجاری از مبلغ ۴۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه سرمایه شرکت در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۱۵۰ میلیاردتومان خواهد رسید، گفت: این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائیهای ثابت و نقدی و سود شرکت خواهد بود که مقداری در سال ۹۹ و قسمتی هم در سال ۱۴۰۰ عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه امید خاطرنشان کرد که اگر افزایش سرمایه شرکت عملیاتی شود در سال ۱۴۰۰ وارد بورس خواهیم شد اما تصمیم گیری برعهده سهامداران است که درحال حاضر، افزایش سرمایه شرکت و ورود به بازار سرمایه را پذیرفته اند و نتیجه آن در مجمع اسفند ماه مشخص می شود.

اکرامی اظهارکرد: سال ۹۸ و نیمه اول سال ۹۹، سالی استثنائی برای بازار سرمایه  بود و درانتهای شهریور ۹۹ شاخص بورس به عدد دومیلیون و دویست هزار واحد رسید و  باحدود ۴۰۰ درصد رشد روبرو شد.

وی ادامه داد: شرکت های بیمه ای که در بازار سرمایه بودند رشد خوبی کردند و شرکت های بزرگ بیمه ای باتوجه به منابعی که از قبل داشتند رشد بیشتری از شرکت های کوچک داشتند.

مدیرعامل شرکت بیمه امید با اشاره به افت ۹۰ درصدی شاخص در نیمه دوم سال ۹۹، گفت: شرکت ها دیگر آن سود رویایی که در نیمه اول سال بدست آوردند را  در نیمه دوم سال نخواهند داشت.

اکرامی اذعان داشت که شرکتهای بیمه ای  به دلیل سود زیاد در بازار سرمایه ، در صورت های مالی سال ۹۹ سود خوبی نشان خواهند داد که ناشی از بالارفتن شاخص  سهام در بازار بورس است، شاخصی که از ۵۰۰ هزار واحد به بیش از دومیلیون واحد رسید.

وی معتقداست که این موضوع ابدی نخواهد بود و رشد شاخص سهام با این قدرت و سرعت، یکساله خواهد بود و سال دیگر شرکت ها همچین سودآوری نخواهند داشت.

مدیرعامل شرکت بیمه امید تصریح کرد: با وجودریزش بازار سهام تمامی شرکت های بیمه ای در این بازار خواهند ماند فقط ممکن است کمی پرتفوی خود را تغییر داده و میزان آن را هم کم کنند.

اکرامی با بیان اینکه مطابق با آیین نامه سرمایه گذاری تا ۶۰ درصد منابع قابل سرمایه گذاری شرکت ها می تواند سپرده بانکی شود، گفت: بازارسرمایه افت خود را کرده و از اواخر اسفند بهترمی شود و تا انتخابات ریاست جمهوری در همین حالت الاکلنگی باقی می ماند.

وی ادامه داد: بعد از انتخابات ریاست جمهوری، بورس خوب خواهد شد و اگر شرکت ها سهام خوب خریداری کنند می توانند بالاتر از نرخ سود بانکی سالیانه سود بدست آورند. / چابک آن لاین

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید