آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

بیمه امید در ۱۴۰۰ بورسی می‌شود

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه امید، اظهارکرد: شرکت های بیمه‌ای که در بازار سرمایه بودند رشد خوبی کردند و شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای باتوجه به منابعی که از قبل داشتند رشد بیشتری از شرکت‌های کوچک داشتند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیرعامل شرکت بیمه امید، اظهارکرد: شرکت های بیمه‌ای که در بازار سرمایه بودند رشد خوبی کردند و شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای باتوجه به منابعی که از قبل داشتند رشد بیشتری از شرکت‌های کوچک داشتند.

“علی اکبر اکرامی” درگفت و گو با چابک آنلاین، گفت: سرمایه شرکت بیمه امید در سالجاری از مبلغ ۴۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه سرمایه شرکت در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۱۵۰ میلیاردتومان خواهد رسید، گفت: این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارائیهای ثابت و نقدی و سود شرکت خواهد بود که مقداری در سال ۹۹ و قسمتی هم در سال ۱۴۰۰ عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه امید خاطرنشان کرد که اگر افزایش سرمایه شرکت عملیاتی شود در سال ۱۴۰۰ وارد بورس خواهیم شد اما تصمیم گیری برعهده سهامداران است که درحال حاضر، افزایش سرمایه شرکت و ورود به بازار سرمایه را پذیرفته اند و نتیجه آن در مجمع اسفند ماه مشخص می شود.

اکرامی اظهارکرد: سال ۹۸ و نیمه اول سال ۹۹، سالی استثنائی برای بازار سرمایه  بود و درانتهای شهریور ۹۹ شاخص بورس به عدد دومیلیون و دویست هزار واحد رسید و  باحدود ۴۰۰ درصد رشد روبرو شد.

وی ادامه داد: شرکت های بیمه ای که در بازار سرمایه بودند رشد خوبی کردند و شرکت های بزرگ بیمه ای باتوجه به منابعی که از قبل داشتند رشد بیشتری از شرکت های کوچک داشتند.

مدیرعامل شرکت بیمه امید با اشاره به افت ۹۰ درصدی شاخص در نیمه دوم سال ۹۹، گفت: شرکت ها دیگر آن سود رویایی که در نیمه اول سال بدست آوردند را  در نیمه دوم سال نخواهند داشت.

اکرامی اذعان داشت که شرکتهای بیمه ای  به دلیل سود زیاد در بازار سرمایه ، در صورت های مالی سال ۹۹ سود خوبی نشان خواهند داد که ناشی از بالارفتن شاخص  سهام در بازار بورس است، شاخصی که از ۵۰۰ هزار واحد به بیش از دومیلیون واحد رسید.

وی معتقداست که این موضوع ابدی نخواهد بود و رشد شاخص سهام با این قدرت و سرعت، یکساله خواهد بود و سال دیگر شرکت ها همچین سودآوری نخواهند داشت.

مدیرعامل شرکت بیمه امید تصریح کرد: با وجودریزش بازار سهام تمامی شرکت های بیمه ای در این بازار خواهند ماند فقط ممکن است کمی پرتفوی خود را تغییر داده و میزان آن را هم کم کنند.

اکرامی با بیان اینکه مطابق با آیین نامه سرمایه گذاری تا ۶۰ درصد منابع قابل سرمایه گذاری شرکت ها می تواند سپرده بانکی شود، گفت: بازارسرمایه افت خود را کرده و از اواخر اسفند بهترمی شود و تا انتخابات ریاست جمهوری در همین حالت الاکلنگی باقی می ماند.

وی ادامه داد: بعد از انتخابات ریاست جمهوری، بورس خوب خواهد شد و اگر شرکت ها سهام خوب خریداری کنند می توانند بالاتر از نرخ سود بانکی سالیانه سود بدست آورند. / چابک آن لاین

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید