بیمه امید خسارات ۱۲۲ غرفه آسیب دیده پردیس کیش راتسویه کرد

اختصاصی - مثلث مالی : خسارات 122 واحد زیان دیده بازار پردیس یک جزیره کیش در دومین روز شهریورماه پرداخت وبیمه امید تمام تعهدات خود را تسویه کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

اختصاصی – مثلث مالی : خسارات ۱۲۲ واحد زیان دیده بازار پردیس یک جزیره کیش  در دومین روز شهریورماه پرداخت وبیمه امید تمام تعهدات خود را تسویه کرد.

بیمه امید
جواد پور اکبر رییس شعبه کیش – بیمه امید

 جواد پور اکبر رییس شعبه  منطقه آزاد کیش بیمه امید که تجربه ۲۲ سال فعالیت در صنعت بیمه را دارد ، دراین باره به پایگاه خبری مثلث مالی گفت : در حادثه پردیس  122 غرفه تحت پوشش  آتش سوزی بیمه امید بودند که مبلغ  540 میلیارد ریال کل سرمایه بیمه شده  آنها بود، دو واحد عینک سازی و فروش کیف وساک به طورکلی تخریب شده بودند که خسارت خود را دریافت کردند.

وی افزود : بیمه امید در مجموع مبلغ ۱۲ میلیارد ریال خسارت پرداخت که طی مراسمی در شعبه تسویه شد و ۹۵ درصد زیانددیدگان راضی بودند.

 رییس شعبه  منطقه آزاد کیش بیمه امید درباره ضریب نفوذ بیمه درجزیره گفت : برای افزایش ضریب نفوذ بیمه  در جزیره کیش به دنبال توسعه  بیمه های عمرهستیم.

پور اکبرافزود :  بیمه عمر با وجود گستره خدماتی که می‌تواند برای کیشوندان داشته باشد، به دلیل ناآشنا بودن مردم با خدمات آن هنوز سهم قابل توجهی  دربین کیشوندان ندارد و این مهم  با اقدام‌های فرهنگی حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه میتوان در زمینه فرهنگ بیمه ازجزیرکیش الگویی موفق ساخت ، ادامه داد : بیمه امید با برنامه  ریزی های مدون درنظر دارد برای تحقق این امر با برگزاری دوره کوتاه مدت آموزشی گام اول را بردارد .

رییس شعبه بیمه امید جزیره کیش با بیان اینکه  در بحث آموزش روی رشته های آتش سوزی و عمر تمرکزشده است ، ادامه داد : به دنبال برنده شدندر مناقصه  و صدوربسته بیمه ای شرکت آب و عمران کیش که شامل بیمه های آتش سوزی ، مسوولیت ودرمان تکمیلی است ، مقرر شد بیمه امید درازای دریافت حق بیمه اندک تمامی واحدهای مسکونی جزیره را بیمه نماید .

پوراکبرگفت: البته برای صدور این بیمه نامه گروهی که حق بیمه های اندک از روی قبوض مصرفی کسر خواهد شد ،با کیشوندان صحبت داریم .جلساتی با مدیران بازارها و مجتمع های مسکونی درراستای ایمن سازی و پیشگیری از خطربرگزارو مواردی شناسایی خطر و مقابله با آن را بررسی می شود .

وی با اشاره به حادثه بازار پردیس یک که درمردادماه  دچارحریق شد ، گفت : سال گذشته دربازار ونوس وپیش از آن در بندرگاه حوادث مشابه البته در مقیاس کوچکتر داشتیم و باید برای کاهش این حوادث تدبیری اندیشید.

وی ادامه داد :البته این موضوع مهم با همکاری تمامی شرکت های بیمه میسر است.

عملکرد بیمه امید درکیش

پوراکبر در بخش دیگری ازمصاحبه به عملکرد شعبه کیش بیمه امید پرداخت و گفت : پرتفوی شعبه در۵ ماهه ابتدایی سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۲ درصد رشد دارد که طبق برنامه درنظرداریم اینرشد درپایان۹۹ به ۲۰۰ درصد افزایش یابد .

وی ترکیب پرتفوی شعبه کیش را همگون اعلام کرد و گفت : تمامی رشته ها در پرتفوی سهم یکسانی دارند ، بطوریکه مسوولیت استفاده کنندگان – آتش سوزی وبدنه چند کشتی تفریحی تحت پوشش بیمه امید است ، رشته باربری فعال است و ارسال محموله های بار به حوزه خلیج فارس را انجام می دهیم. برای شرکت ها در کنار بیمه های اموال و مسوولیت ، درمان تکمیلی کارکنان نیز صادرشده است .

وی ادامه داد : در جزیره به خاطر رعایت مسایل ترافیکی چالش بیمه شخص ثالث و پرداخت دیه نداریم و بیشترخسارات مالی است اما ضریب خسارت بدنه خودرو بالاست و ما برای ارایه بسته بیمه ای به مشتریان باید این رشته را هم صادر کنیم .

وی با اشاره به اینکه ضریب خسارت بدنه از ۵۴ درصد درسال ۹۸ به ۷۰ درصد در۵ ماهه امسال افزایش یافته است ، گفت : برخی از افزایش سرمایه بیمه نامه خود مطلع نیستند و برخی اطلاع دارند اما تمایل به  خرید الحاقیه ندارند ، البته ۵۰ درصد بیمه گذاران بدنه  ، بیمه نامه خود را ارتقا داده اند و درزمان حادثه خسارت متناسب می گیرند .

پور اکبر با بیان اینکه قیمت  قطعات خودرو به شدت افزایش یافته است ، ادامه داد: در دوره نوسانات  ارز قیمت ها افزایش یافت به طوری که  قیمت چراغ النترا ۱۰میلیون تومانی الان ۲۲ میلیون تومان است و این موضوع ضریب خسارت را افزایش داده است.

رییس شعبه کیش بیمه امید گفت : این شعبه ۱۸ نماینده دارد که ۱۲ نماینده در جزیره کیش و۶ نماینده  در مناطق ویژه اقتصادی فعالیت دارند ، همه  آنها  فعال و عملکرد قابل قبولی دارند.

پور اکبر از حضور شرکت های بیمه سرزمین اصلی در مناطق آزاد گلایه داشت و درخاتمه گفت : مناطق ازاد بیمه گران مختص خود را دارد وحضور آنها فعالیت این شرکت ها را محدود میکند ، البته  ما تلاش خواهیم کرد تا دراین رقابت  پیروزباشیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بانک

۷۰ درصد تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

مثلث مالی : در دو ماهه نخست امسال مجموعا بیش از ۲۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های کشاورزی، ‌صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، ‌ بازرگانی، خدمات و بخش‌های متفرقه پرداخت شده که ۷۳.۷ درصد معادل ۲۰۱ هزار میلیارد از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش‌های مختلف شده است که بیشترین سهم از این تسهیلات را نیز به خود اختصاص داده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید