به «بیمه ملت» اتکـــا کنید

بيمه ملت با به‌کارگيري جديدترين سيستم‌هاي اتکايي و با تکيه بر سيستم مديريت ريسک و ارائه خدمات دانش‌محور، سريع و بلندمدت، براي مشتريان شرکت و سهام‌داران خود ارزش افزوده ايجاد مي‌کند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بیمه اتکایی نوعی بیمه است که به موجب آن بیمه‌گر مستقیم، بیمه‌گر اتکایی را در نتایج مالی تعهدات بیمه خود به روش‌های مختلف مشارکت می‌دهد. با بیمه اتکایی خطر بین چندین شرکت بیمه در داخل و خارج از کشور تقسیم می‌شود، بنابراین در صورت بروز خسارتی بزرگ وضعیت مالی یک شرکت با مخاطره روبه‌رو نخواهد شد، به عبارت ساده‌تر «بیمه اتکایی یعنی تقسیم ریسک و توزیع خطر».

در حال حاضر که علیه کشورمان تحریم‌های ظالمانه‌ای وضع شده است، عملیات انتقال ریسک به خارج از کشور امکان‌پذیر نیست و بیمه اتکایی داخلی فقط راه توزیع ریسک است.

سازوکار بیمه‌های اتکایی به این طریق است که بیمه‌گر اتکایی در ازای دریافت مبلغ حق‌بیمه، تمام یا بخشی از تعهدات بیمه‌گر واگذارنده را بر عهده می‌گیرد. در قرارداد بیمه اتکایی، شخص بیمه‌گزار دخالتی ندارد و بیمه‌گر اتکایی نیز مسئولیتی در مقابل او ندارد، مگر این‌که در شرایط توافق شده به طور صریح از کلوز Cut Through نام برده شود.

افزایش ظرفیت پذیرش ریسک و صدور بیمه‌نامه، تنوع و بهبود سرمایه ریسک، پوشش حوادث فاجعه‌آمیز، مدیریت ریسک و انتقال و کسب تخصص در صنعت بیمه از جمله مزیت‌های بیمه اتکایی است.

بیمه‌های اتکایی ابزاری برای توسعه بیمه و پذیرش تعهدات سنگین توسط بیمه‌گر اولیه است و از شرکت‌های بیمه تازه تاسیس حمایت می‌کند.

همچنین از این طریق بیمه‌گر اولیه سهم نگهداری خود از یک ریسک را به میزانی تعیین می‌کند که از لحاظ فنی و مالی قادر به نگهداری آن باشد و مازاد بر آن را به شرکت‌های بیمه اتکایی و یا شرکت‌های بیمه واجد شرایط وفق قراردادهای مختلف واگذار می‌کند.

بیمه‌های اتکایی منجر به مبادلات پولی بین کشورها و ایجاد درآمد ارزی و افزایش سرمایه‌گذاری نیز می‌شود.

شرکت بیمه ملت به عنوان بزرگترین بیمه خصوصی کشور پس از اخذ مجوز قبولی از بیمه مرکزی در سال ۱۳۸۴ با تکیه بر تجربه و دانش کارشناسی، زیرساخت‌های پیشرفته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین سرمایه پرداخت شده بالا، نقش مهم و تاثیرگذاری در بازار بیمه اتکایی کشور و ارائه پوشش اتکایی برای شرکت‌های بزرگی همچون ایران‌ایر، شرکت ملی نفت، کشتی‌رانی جمهوری اسلامی، مپنا و… داشته است.

بیمه ملت با به‌کارگیری جدیدترین سیستم‌های اتکایی و با تکیه بر سیستم مدیریت ریسک و ارائه خدمات دانش‌محور، سریع و بلندمدت، برای مشتریان شرکت و سهام‌داران خود ارزش افزوده ایجاد می‌کند.

شرکت بیمه ملت ضمن ارائه انواع پوشش‌های اتکایی، آماده ارائه خدمات آموزش، مشاوره فنی در مورد ارزیابی ریسک و خسارت و خدمات نرم‌افزاری مرتبط با آن برای شرکت‌های دیگر است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید