بهره مندی ۳۴۰۰ کسب و کار از خدمات بیمه توقف کسب و کار ناشی از کرونا

مثلث مالی : بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی به صورت انحصاری تا یکسال برای بیمه تعاون که مبدع آن بوده در نظر گرفته شده و به کاهش ریسک مشاغل در دوران تعطیلی کسب و کارها منجر می شود؛ سقف مدت پوشش این بیمه نامه 60 روز بوده و پوشش بیمه‌ای از روزانه پانصد هزار تومان تا روزی دوازده میلیون تومان را شامل می شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی به صورت انحصاری تا یکسال برای بیمه تعاون که مبدع آن بوده در نظر گرفته شده و به کاهش ریسک مشاغل در دوران تعطیلی کسب و کارها منجر می شود؛ سقف مدت پوشش این بیمه نامه ۶۰ روز بوده و پوشش بیمه‌ای از روزانه پانصد هزار تومان تا روزی دوازده میلیون تومان را شامل می شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه تعاون، بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی به صورت انحصاری تا یکسال برای بیمه تعاون که مبدع آن بوده در نظر گرفته شده و به کاهش ریسک مشاغل در دوران تعطیلی کسب و کارها منجر می شود؛ سقف مدت پوشش این بیمه نامه ۶۰ روز بوده و پوشش بیمه‌ای از روزانه پانصد هزار تومان تا روزی دوازده میلیون تومان را شامل می شود.
محمد بابا کردی، مدیر بیمه های مهندسی و سرپرست بیمه های مسئولیت با اشاره به استقبال صنوف از بیمه‌نامه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا اظهار داشت: براساس تازه ترین اطلاعات ۳۴۰۰ واحد کسب و کار تاکنون تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند که بر این اساس، یکصد پرونده خسارت بررسی و آماده پرداخت است.
مدیر بیمه های مهندسی بیمه تعاون با اشاره به این موضوع که بیمه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی طرح جذابی است ولی از ابتدای طراحی بیمه‌نامه به آن به شکل محصولی که باید سود آور باشد، نگاه نشد، درباره عملکرد این بیمه نامه گفت: بیمه تعاون در دوره زمانی هفت ماهه، ۳۰ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده و در این مدت ۱۸ هزار میلیارد ریال هم زیان بیمه گذارن را جبران کرده است .
او به تأثیر مثبت این بیمه نامه در ادامه فعالیت صنوف در شرایط همه گیری بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از کسب و کارها در شرایط سخت و وضعیت حاد کرونا هستند، حمایت دولت در قالب اختصاص بودجه می تواند در ضریب نفوذ این بیمه نامه موثر باشد و بسیاری از کسب کار ها را از تعطیلی نجات دهد.
باباکردی ادامه داد: بسیاری از واحدهایی که خود را تحت پوشش این بیمه قرار دادند، از منظر مالی در شرایط ریسک بروز بحران مالی در اثر تعطیلی قرار داشتند و از این منظر اقدام بیمه تعاون توانسته است کمک بزرگی به کسب‌وکارها در شرایط شیوع کرونا تلقی شود.
مدیر بیمه های مهندسی و سرپرست بیمه های مسئولیت بیمه تعاون ضمن منحصر به فرد دانستن طرح این بیمه در آسیا و حتی در جهان گفت: ایده اولیه طرح این بیمه نامه از سوی دکتر مظلومی مدیر عامل بیمه تعاون مطرح شد و سپس کارهای کارشناسی و تحقیق گسترده در سطح جهانی صورت گرفت که با همکاری بیمه مرکزی و پس از طی دوره بررسی، به بیمه نامه تبدیل شد.
او افزود: براساس روال معمول بیمه های که برای اولین بار طراحی می شوند برای شرکت طراح از سوی بیمه مرکزی انحصار زمانی در نظر گرفته می شود که بیمه توقف کسب و کار تا یک سال در انحصار این شرکت قرار دارد و سپس سایر شرکت هم می تواند این بیمه نامه را به پورتفوی خود اضافه کرده و اقدام به فروش آن کنند.
بابا کردی همچنین تصریح کرد: با فرهنگ سازی، می‌توان ضریب نفوذ بیمه‌نامه‌ جدید توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی‌ها را در کشور افزایش داد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید