آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

برگزاری کارگاه آموزشی انتقال ریسک بحران با همکاری کشورهای عضو اکو

مثلث مالی : کارگاه آموزشی انتقال ریسک بحران از طریق مکانیزم بیمه، به صورت مجازی و با همکاری مشترک بیمه مرکزی و دفتر همکاری اقتصادی کشورهای عضو اکو برگزار شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : کارگاه آموزشی انتقال ریسک بحران از طریق مکانیزم بیمه، به صورت مجازی و با همکاری مشترک بیمه مرکزی و دفتر همکاری اقتصادی کشورهای عضو اکو برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، این کارگاه با هدف انتقال تجربیات مدیریت ریسک بحران و تامین مالی آن از طریق بیمه در میان کشورهای عضو اکو و با حضور دکتر ناطقی الهی، د‌کتر حسنی، دکتر مظلومی و دکتر سامانی از متخصصین حوزه مدیریت ریسک برگزار شد.

در این کارگاه متخصصینی از کشورهای ترکیه، آذربایجان، قزاقستان، ازبکستان، پاکستان و تاجیکستان و ایران نیز حضور داشتند.

در این ‌کارگاه، دکتر محمود اسعد سامانی رئیس مرکز مدیریت توسعه ریسک بیمه مرکزی به ارائه مطالبی در خصوص ریسک بحران و سند چارچوب کاهش ریسک سندای(SFDRR)، اهمیت ‌کارگاه آموزشی برای همکاری منطقه ای چندجانبه، واژه شناسی، مدیریت و کاهش ریسک بحران، ارتباط اهداف توسعه پایدار سازمان ملل با بحران ها، الویت های اقدام منطقه ای در راستای سند(SFDRR)و چارچوب  اقدام منطقه ای ECO برای ‌کاهش ریسک بحران پرداخت.

دکتر یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون نیز به ارائه موضوعاتی در خصوص انتقال ریسک بحران از طریق بیمه سنتی و  پارامتریک، مدیریت ریسک و بیمه، نمونه های بیمه پارامتریک، محصولات مربوطه و موردکاوی در کشورهای مختلف و تجربه ایران در زمینه بیمه ریسک بحران پرداخت.

در بخش دیگری از این کارگاه، دکتر فریبرز ناطقی عضو هیات علمی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و استاد دانشگاه در خصوص مدیریت ریسک بحران، ماهیت و اهمیت بحران ها و سیاست های ملی مدیریت ریسک بحران و نقش کلیدی بیمه سخن گفت.

در ادامه دکتر نعمت حسنی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی نیز به ارائه مطالبی در خصوص مدیریت ریسک بحران و تجربیات بین المللی و نقطه نظرات سازمان ملل در خصوص بیمه بحران پرداخت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید