بخش سوم / واحدهای مسکونی ۱۲۰ تا ۱۳۵ میلیون ریال به ازای هر مترمربع درصدر بیشترین معاملات

دامنه قيمتی 120 تا 135 ميليون ريال به ازای هر مترمربع بنا بيشترين سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده اند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : دربخش سوم گزارش تحولات قیمت مسکن دراردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ آمده است : متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۱۶۹/۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۱/۰ و ۳۳/۹ درصد افزایش نشان می دهد. در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۳۳۹/۰ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۷۸/۵ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۳۰/۳ و ۳۲/۸ درصد افزایش نشان می دهند.

تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در دوماهه نخست سال ۱۳۹۹

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۹ به حدود ۱۲/۶ هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن ۱۹/۳ درصد کاهش نشان می دهد. در این مدت متوسط  قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهرتهران ۱۶۱/۳ میلیون ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۴/۸ درصد افزایش نشان می دهد.

سایر شاخص های آماری بازار معاملات مسکن

در توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع بنا در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۲۰ تا ۱۳۵ میلیون ریال به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۸/۸ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده اند و دامنه قیمتی ۹۰ تا ۱۰۵ میلیون ریال با سهم ۸/۶ درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است. دراین ماه، توزیع حجم معاملات به گونه ای بوده است که ۵۶/۹ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران ۱۶۹/۷ میلیون ریال معامله شده اند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

اخبار

معامله غیرمجاز ارز مشمول مالیات شد

مثلث مالی : براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، سوداگران ارزی که اقدام به خرید و فروش غیرمجاز ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها کرده باشند، مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب بردرآمد می‌شوند.

بازار مالی

چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟ /

مثلث مالی : ثبت‌نام برای ورود به لیست یارانه‌ها محدود به گروه خاصی نیست و متقاضیان در کنار دو روزی که برای آنها به تناسب شماره آخر کد ملی تعیین شده، دو روز دیگر هم بدون محدودیت، امکان ثبت‌نام دارند، حتی قرار است فرصت دیگری هم برای کسانی که در این مهلت موفق نشدند تعیین شود، بنابراین در صورت نبود مشکلی در سامانه ثبت‌نام، فعلا فرصت برای آنها فراهم است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید