انتشار اوراق بیمه اتکایی به زودی / بیمه مرکزی ایران ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق بیمه اتکایی منتشر می کند /

مثلث مالی : در اجرای قانون بودجه سال 99 صنعت بیمه 5000 میلیارد تومان اوراق بیمه اتکایی منتشر می کند که به زودی درگام اول بیمه مرکزی ایران اولین اوراق را به میزان 200 میلیارد تومان منتشر خواهد کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : در اجرای قانون بودجه سال ۹۹ صنعت بیمه ۵۰۰۰ میلیارد تومان اوراق بیمه اتکایی منتشر می کند که به زودی درگام اول بیمه مرکزی ایران اولین اوراق را به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان منتشر خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مثلث مالی ، گفته می شود ، ریسک و بازدهی اوراق بیمه اتکایی بیشتر از اوراق موجود در بازار سرمایه است و توسط نهاد واسط منتشر می شود .

نهاد واسط مطابق دستورالعمل مصوب شورای عالی بورس توسط یک شرکت بیمه با مجوز بیمه مرکزی تاسیس می شود و همانند یک شرکت بیمه اتکایی عمل می کند .
این نهاد منابع حاصل از فروش اوراق را سرمایه گذاری کرده و به پشتوانه آن ریسک های شرکت بیمه را قبول و حق بیمه آنرا دریافت می کند و برای جبران خسارت ریسک های قبولی استفاده خواهد شد .
در صورتیکه حق بیمه دریافتی بیش از خسارت وارده باشد ، مازاد آن به همراه سود سرمایه گذاری ها به صاحبان اوراق تعلق خواهد گرفت .
اگر خسارت ریسک های قبولی ، بیش از حق بیمه باشد ، مازاد خسارت از منابع نهاد واسط تامین می شود و ارزش اوراق نیز کاهش می یابد .

خبرتکمیلی به زودی …

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید