آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

افزایش بی‌سابقه قیمت پلاتین

مثلث مالی : با امیدواری‌ها به بهبود اقتصادی، قیمت پلاتین بالاترین رکورد شش سال را کسب کرد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : با امیدواری‌ها به بهبود اقتصادی، قیمت پلاتین بالاترین رکورد شش سال را کسب کرد.

روز دوشنبه قیمت پلاتین روند صعودی داشت و بالاترین قیمت آن در بیش از شش سال گذشته با وجود انتظارات جدی تر سرمایه گذاران از بهبود اقتصادی، تقاضای این فلز را افزایش داد و منجر به کمبود عرضه شد.

صنعت خودرو برای فیلتر انتشار گازهای خروجی از موتور از پلاتین استفاده می کند، این فلز امروز با ۲.۲ درصد افزایش به ۱،۲۷۹.۶۴ دلار رسید. به گفته تحلیل گران، قیمت ها تحت فشار سیاست های سبزتر رییس جمهور ایالات متحده و تشدید قوانین انتشار خودرو در جهان، افزایش می یابند.

مسائل عملیاتی در (Amplats)، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پلاتین در جهان، که منجر به کسری عرضه در سال گذشته شد نیز همچنان نگران کننده است. با کاهش دلار آمریکا در برابر رقبا ، هر اونس طلای اسپات با افزایش ۰.۱ درصد به ۱۸۲۴.۵۲ دلار رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با قیمت ۱۸۲۳،۸۰ دلار ثابت بود.

به گفته یک استراتژیست: وضعیت امن طلا به اندازه سابق برجسته نیست، در حالی که نسبت به رشد اقتصادی خوش بینی زیادی داریم. بازارهای اوراق قرضه نشان می دهد که موضع تطبیقی بانک مرکزی در سال جاری ضعیف می شود و این وضعیت برای طلا منفی است.

روز جمعه بازده خزانه داری ایالات متحده به بالاترین سطح از ماه مارس افزایش یافت، در حالی که انتظارات تورمی آمریکا به بالاترین سطح در شش سال گذشته رسید. تورم بالاتر باعث افزایش قیمت طلا می شود اما بازدهی را کاهش می دهد، که به نوبه خود هزینه نگهداری شمش را افزایش می دهد. نقره با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۷.۵۵ دلار رسید و پالادیوم نیز در ۲،۳۸۸.۱۴ دلار تغییر نکرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید