آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

آیا سلیمانی برای ترک بیمه مرکزی دلایل خوبی دارد ؟

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی نوزدهم دی ماه درحالی از ریاست بیمه مرکزی استعفا داد که قبل از آن کتاب برنامه راهبردی صنعت بیمه ایران در افق 1404 را به معاون اول رییس جمهور تقدیم کرده است. آیا این اقدام سلیمانی استعفا دادن به روش افراد موفق و با سیاست است ؟ آیا او برای ترک شغلش دلایل خوبی دارد ؟

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : غلامرضا سلیمانی نوزدهم دی ماه درحالی از ریاست بیمه مرکزی استعفا داد که قبل از آن کتاب برنامه راهبردی صنعت بیمه ایران در افق ۱۴۰۴ را به معاون اول رییس جمهور تقدیم کرده است. آیا این اقدام سلیمانی استعفا دادن به روش افراد موفق و با سیاست است ؟ آیا او برای ترک شغلش دلایل خوبی دارد ؟

سلیمانی درنامه ای به محمد مخبر ، تصویر زنده صنعت بیمه در آینده را به نحوی ترسیم کرده است که: «صنعت بیمه ایران در افق ۱۴۰۴، صنعتی است توانگر، هوشمند، مشتری مدار و کارآ که ضمن توجه به منافع تمامی ذی‌نفعان با ارائه محصولات متناسب با نیاز آحاد جامعه، پوشش ریسک های متعارف، نوظهور و حوادث طبیعی را با رویکرد پیشگیرانه به عهده دارد و حامی و توان‎بخش جامعه بوده و نقش به‌سزایی در رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی ایفا می کند.

دربخش دیگر نامه سلیمانی به مخبراز صنعت بیمه به عنوان صنعتی پیچیده و تخصصی یاد شده و آمده است : با افزایش پیچیدگی محیط کسب‌وکار و شدت یافتن رقابت در صنعت بیمه وجود نقشه راه و برنامه راهبردی برای این صنعت از اهمیت بسزایی برخوردار است و به‌دلیل پیچیدگی ماهیت و موضوع بیمه و همچنین شدّت رقابت، شناسایی نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها و آگاهی از روندها و تحولات پیش‌رو و تدوین برنامه‌ای که راهبردهای مناسب برای تبدیل نقاط ضعف به قوت و عبور از تهدیدها و تبدیل به فرصت‌ها و استفاده از آن برای رشد و توسعه صنعت بیمه اهمیت مضاعف دارد.

اگراین برنامه را با انتظارات احسان خاندوزی وزیراقتصاد که در همایش بیمه و توسعه امسال و دیداراو با مدیران صنعت بیمه عنوان شد ، مقایسه کنیم ، رد تکامل هفت محور عنوان شده را درهمین برنامه می بینیم . برنامه ای که گفته شده توسط یک تیم راهبری، اجرایی، مشارکتی و نظارتی مرکب از پنجاه کارشناس خبره توسط پژوهشکده بیمه آماده و ارائه شده است . آیا گفته های وزیراقتصاد خواسته و برداشت های خود او از وضعیت صنعت بیمه بود ؟ یا برخی در قامت مشاور نکاتی را در اختیارش قرارداده بودند؟ آیا خاندوزی گزینه مناسب را برای سپردن پست ریاست بیمه را پیدا کرده است ؟ یا معاون اول رییس جمهور با خواندن برنامه راهبردی صنعت بیمه از وزیراقتصاد می خواهد ، فرصت اجرای آن را به رییس کل فعلی دهد ؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

ماموریت های شرکت بیمه اتکایی “رایا” اعلام شد

مثلث مالی : طی نامه ای از سوی دکتر علی بنیادی نائینی، چارچوب ها و الزامات قانونی و همچنین انتظارات نهاد ناظر صنعت بیمه از مدیران و دست اندرکاران شرکت بیمه اتکایی “رایا” ابلاغ شد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید