آموزش وصول مطالبات در بیمه دانا

مثلث مالی : نشست آموزشی کارگروه تخصصی کمیته وصول مطالبات سرپرستی شعب منطقه یک بیمه دانا برگزار شد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : نشست آموزشی کارگروه تخصصی کمیته وصول مطالبات سرپرستی شعب منطقه یک بیمه دانا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، در این نشست که در سالن اجتماعات مرحوم نکوئی مهر ساختمان سعدی برگزار شد، مباحثی همچون گزارشگیری مطالبات از سیستم داشبورد مدیریتی،  ضرورت برگزاری جلسات کارگروه کمیته به صورت هفتگی، پیگیری مطالبات از نمایندگان و بیمه گذاران و جلوگیری از پرداخت خسارات غیر واقعی مطرح و مورد تاکید قرار گرفت .  

حسین غلامی سرپرست شعب منطقه یک در این جلسه طی سخنانی با اشاره به اینکه سهم این منطقه از کل پرتفوی شرکت حدود ۳۰ درصد است، بر ضرورت نظارت بر پرداخت خسارات تاکید کرد و اظهار داشت: رعایت انضباط مالی و رسیدگی دقیق به پرونده ها از مباحثی است که باید مورد توجه همکاران قرار گرفته تا با بررسی دقیق آنها جلوی پرداخت خسارات غیر واقعی گرفته شود.

در ادامه این نشست جهانبخش حسینی معاون مدیر امور مالی نیز در سخنانی با تاکید بر بررسی وضعیت سود و زیان شعب، ضرورت تقویت نظارت در امور محوله را یادآور شد و از معاونین مالی و پشتیبانی شعب خواست ضمن بررسی بیشتر و کنترل چک‌های ثبت شده، نسبت به پرداخت خسارت و نیز پیگیری میزان مطالبات معوق اقدام کرده و همچنین آخرین وضعیت صندوق نمایندگان را بررسی و گزارش کنند.

در مبحث پایانی این نشست حسین امیراحمدی ناظر مالی و پشتیبانی سرپرستی منطقه یک نیز طی سخنانی به اهمیت و نحوه گزارشگیری وصول مطالبات از سیستم داشبورد پرداخت و از اعضای  کارگروه خواست تا جلسه کمیته وصول مطالبات بصورت هفتگی در شعب با حضور روسا، معاونین، مسئولین دوایر و کارشناسان صدوربرگزار شود.

 وی همچنین بر روند پیگیری و مراحل انجام کار و ارسال بموقع آنالیزهای مطالبات در تاریخ‌های تعیین شده و بررسی و رفع اقلام گزارشات مالی شامل اقلام باز بانکی، اسناد دریافتی ، پیش دریافتی، انتقال وجه، اقساط معوق مهر دانا و … بصورت ۱۰ روز یکبار تاکید کرد.   

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید