آدرس

کیش- نوبنیاد دو - تمشک دو - پلاک ۴۴۳- واحد یک

تلفن

9360 447 764 98+

ایمیل

info@mosalasmali.ir

مثلث مالی

پایگاه خبری تحلیلی

۹۹.۹ درصد حق بیمه مصوبه هیات مدیره بیمه نوین محقق شد/ افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها /

مثلث مالی : آرام رشیدی، معاون پشتیبانی و امور اقتصادی بیمه نوین در گفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی با اعلام صدور مجوز افزایش سرمایه در اولین روز مرداد ماه گفت: اصلاح ساختار مالي و بهبود نسبت توانگري مالي موضوع این افزایش سرمایه است و مقرر شده از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، مبلغ 1.124.277میلیون ریال افزایش سرمایه صورت گیرد و بنابراین سرمایه این شرکت از مبلغ 1.500.000 میلیون ریال به مبلغ 2.624.000 میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : آرام رشیدی، معاون پشتیبانی و امور اقتصادی بیمه نوین در گفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی با اعلام صدور مجوز افزایش سرمایه در اولین روز مرداد ماه گفت: اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت توانگری مالی موضوع این افزایش سرمایه است و مقرر شده از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها، مبلغ ۱.۱۲۴.۲۷۷میلیون ریال افزایش سرمایه صورت گیرد و بنابراین سرمایه این شرکت از مبلغ ۱.۵۰۰.۰۰۰ میلیون ریال به مبلغ ۲.۶۲۴.۰۰۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

رشیدی همچنین افزود: همچنین طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده، افزایش سرمایه بیمه نوین از ۲.۶۲۴.۰۰۰میلیون ریال به۳.۰۹۴.۰۰۰ میلیون ریال از محل سود انباشته و مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران طی دو سال در اختیار هیأت مدیره قرار گرفت تا هیات مدیره پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و بیمه مرکزی ج.ا.ایران نسبت به عملی نمودن آن اقدام نماید.

رشیدی با بیان اینکه نسبت توانگری بیمه نوین از۸۶درصد  درسال  91 به ۱۳۷ درصد (بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده سال ۱۳۹۷) رسیده است ، افزود: میزان تولید حق بیمه مصوبه هیات مدیره برای سال مالی ۹۸ نزدیک به ۱۰۰ درصد به عبارتی ۹۹.۹ درصد محقق شده است .

 معاون پشتیبانی و امور اقتصادی بیمه نوین درباره ترکیب پرتفوی بیمه نوین درسال مالی ۹۸ توضیح داد : اگرچه ترکیب پرتفوی همگون نیست اما ریسک ها به درستی مدیریت شده  و حوزه فنی شرکت توانسته بین رشته های پرریسک مانند شخص ثالث و درمان توازن ایجاد نماید .

رشیدی گفت : حق بیمه صادره درسال مالی ۹۸ مبلغ  9,901,388 میلیون ریال  است که نسبت به حق بیمه تولیدی ۷,۷۰۵,۴۳۲  میلیون ریال درسال ۹۷ بیش از ۲۸ درصد رشد دارد .

رشیدی همچنین گفت: سهم بیمه های اموال در کل پرتفوی بیمه نوین ۳۴ درصد ، اشخاص ۵۸ درصد و مسوولیت و مهندسی ۸ درصد است که رشد بیمه های مسوولیت با ۴۸ و مهندسی با ۶۰ درصد نسبت به سایر رشته بیشتر است .  

وی ادامه داد : سهم بیمه های ثالث و مازاد و حوادث راننده درکل پرتفوی نوین  20 ورشته درمان ۳۶ درصد است ، به عبارتی سهم دو رشته  مزبور در پرتفوی شرکت ۵۶ درصد است.

معاون پشتیبانی و امور اقتصادی بیمه نوین مبلغ خسارات پرداختی درسال مالی ۹۸ را ۶,۰۸۲,۲۰۷ میلیون ریال اعلام کرد و افزود : سهم بیمه شخص  ثالث و رشته های تابعه اش از خسارات پرداختی شرکت درسال ۹۸ بیش از ۱۹ درصد و رشته درمان ۴۷  درصد است و نسبت خسارت ۷۹.۵۵ درصدی دارد.

آرام رشیدی وصول به موقع مطالبات ، سرمایه گذاری به موقع منابع مالی شرکت و کسب مناسب ترین بازدهی از سرمایه گذاری ها را اولویت برنامه های معاونت مالی بیمه نوین عنوان کرد و ادامه داد : متنوع سازی سرمایه گذاری ها ، تداوم پرداخت سریع خسارت ها واعمال ذخایر فنی کافی در حساب ها بخشی از عملکرد این معاونت درسال مالی ۹۸ است .

وی رشد درآمد سرمایه گذاری های شرکت دردوره مذکور را ۴۱ درصد و مبلغ  1,288,541میلیون ریال  عنوان کرد و اظهارداشت : میزان  سرمایه گذاری دربورس اوراق بهادارمبلغ ۲,۱۱۸,۸۵۷   میلیون ریال است که از رشد ۲۳۵ درصدی برخورداراست و میزان سرمایه گذاری  در سپرده های بانکی طی سال ۹۸  با ۴ درصد رشد به مبلغ ۴,۷۰۳,۹۷۵ میلیون ریال رسید.

 وی تعداد کارکنان شرکت را ۵۷۵ نفراعلام کرد که در ۳۹ شعبه و ۱۳ باجه فعالیت دارند و هزینه های اداری و عمومی شرکت درسال ۹۸ را نسبت به دوره قبل  26 درصد افزایش یافته  است .

رشیدی سود واقعی هر سهم بیمه نوین در دوره یادشده را ۳۷۵ ریال اعلام کرد و یادآورشد: این سود برای سال مالی ۹۷ مبلغ ۲۸۵ ریال بود.

معاون اقتصادی بیمه نوین تغییرات سود خالص پس از کسر مالیات را ۳۱ درصد و  افزایش اندوخته های قانونی و سرمایه ای را ۷۵۵ درصد عنوان کرد و ادامه داد :  دارایی های سریع المعامله به دخایر فنی که یکی از نسبت های مالی درصنعت بیمه است در سال قبل  0.89 درصدبود که این نسبت در صنعت بیمه کشور به استثنا شرکت بیمه ایران و شرکت های اتکایی ۰,۴۷  است .

آرام رشیدی درباره بخشی از اقدامات شرکت درسال مالی ۹۸ یادآورشد : بازنگری آیین نامه مالی شرکت در راستای به روزرسانی دستورالعمل های کنترل حساب های بانکی ، تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، مطالبات و آورده نقدی، اخذ کلیه مجوزهای لازم از سازمان های نظارتی اعم از بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، یکتا کردن شناسه واریز بیمه گذاران عمر در طول دوره بیمه نامه خریداری شده جهت واریز وجوه اقساط بخشی از اقدامات معاونت مالی درسال گذشته بود که درسال ۹۹ نیز با دقت و تلاش بیشتری ادامه دارد.

وی در باره کمیته حسابرسی بیمه نوین نیز یادآورشد:  در چند سال گذشته کمیته حسابرسی به عنوان بازوی نظارتی هیأت مدیره بر اجرای صحیح سیاست هـای راهبـردی نظارت داشته است ، حسابرسی حساب های چرخه فروش و ذخایر بیمه ای ، حسابرسی و تهیه گزارش تفصیلی از حوزه مدیریت امور شعب و نمایندگان ، تکمیل چک لیست های رسیدگی در بخش پرونده های خسارت وتدوین فرآیند و دستورالعمل حسابرسی شعب ازجمله این اقدامات است .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید