۷۸۷ واحد مسکونی در منطقه یک تهران معامله شد / با متوسط قیمت متری ۴۵ میلیون تومان

متوسط قیمت در منطقه یک ، متری 45 میلیون تومان بوده است ومتوسط قیمت درمنطقه 5 متری 26 میلیون تومان . در تیرماه امسال منطقه 5 باعدد 2هزار و86 قرارداد بالاترین معاملات ومنطقه یک با 787 قرارداد پایین ترین تعداد معاملات را دارند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۹، به ۱۴ هزار واحد مسکونی بالغ شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۹۳.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیر ماه سال ۱۳۹۹ برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود. در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۰۹.۱ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۶.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

متوسط قیمت در منطقه یک ، متری ۴۵ میلیون تومان بوده است ومتوسط قیمت درمنطقه ۵ متری ۲۶ میلیون تومان . در تیرماه امسال منطقه ۵ باعدد ۲هزار و۸۶ قرارداد بالاترین معاملات ومنطقه یک با ۷۸۷ قرارداد پایین ترین تعداد معاملات را دارند.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در تیرماه امسال حاکی از آن است که از مجموع ۱۴۰۴۷ واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۶/۳۸ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. سهم مذکور در مقایسه با تیارماه سال قبل حدود ۶/۱ واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا۱۰ ،۱۶ تا ۲۰ و بیش از ۲۰ سال ساخت افزوده شده است . توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۹/۱۴ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با سهم های ۷/۸ و ۶/۸ درصدی در رتبه های بعدی قرارگرفته اند. در مجموع ۱/۷۳ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در تیر ماه سال ۱۳۹۹ مربو ط به ۱۰منطقه شهر)به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵ ،۴ ،۲ ،۱۰ ،۱۴ ،۷ ،۱ ،۸ ،۳ و ۱۵ )بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۹/۲۶درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند. تغییرتعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در تهران برحسب عمربنا در تیرماه ۹۸ نسبت به تیرماه ۹۷ از رشد منفی برخوردار هستند. و در مجموع تغییرات اینواحدها در تیرماهسال گذشته منفی ۶۴.۶ درصد است .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

اخبار

معامله غیرمجاز ارز مشمول مالیات شد

مثلث مالی : براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، سوداگران ارزی که اقدام به خرید و فروش غیرمجاز ارز خارج از شبکه بانکی یا صرافی‌ها کرده باشند، مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب بردرآمد می‌شوند.

بازار مالی

چه کسانی و تا چه زمانی می‌توانند برای یارانه ثبت‌نام کنند؟ /

مثلث مالی : ثبت‌نام برای ورود به لیست یارانه‌ها محدود به گروه خاصی نیست و متقاضیان در کنار دو روزی که برای آنها به تناسب شماره آخر کد ملی تعیین شده، دو روز دیگر هم بدون محدودیت، امکان ثبت‌نام دارند، حتی قرار است فرصت دیگری هم برای کسانی که در این مهلت موفق نشدند تعیین شود، بنابراین در صورت نبود مشکلی در سامانه ثبت‌نام، فعلا فرصت برای آنها فراهم است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید