(۵) گفت و گوی ویژه / کمبود نیروی متخصص درصنعت بیمه نداریم

مثلث مالی : حسین کریم خان زند مدیرعامل شرکت بیمه نوین پنجمین میهمان سلسله گفت و گوهای ویژه با مدیران عامل صنعت بیمه بود که به مناسبت ۱۳ آذر انجام شد . کریم خان زند دراین گفت و گو به صراحت مخالفت خودش را با این گفته که " صنعت بیمه کشور با کمبود نیروی انسانی روبروست " اعلام کرد و گفت : ما نیروهای جوان لایق و با استعداد درصنعت بیمه داریم ، کافی است اطرافمان را بخوبی نگاه کنیم . زند به پیشنهاد سال گذشته که به بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه مبنی برجذب تحصیل کرده های جوان رشته های مورد نیاز صنعت بیمه داده بود اشاره کرد و یادآورشد : این پیشنهاد با استقبال رییس کل مواجه شد اما متاسفانه بخاطر شیوع کرونا اجرای آن به بعد موکول شد . وی ادامه داد : درست است برای مسوولیت های بیمه ای نیروی انسانی باید دانش بیمه را بدانند اما تجربه یک شبه بدست نمی آید و باید از جوانان حمایت کنیم تا درکنار پیشکسوتان بیاموزند و یاد بگیرند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : حسین کریم خان زند مدیرعامل شرکت بیمه نوین پنجمین میهمان سلسله گفت و گوهای ویژه با مدیران عامل صنعت بیمه بود که به مناسبت ۱۳ آذر انجام شد .

کریم خان زند دراین گفت و گو به صراحت مخالفت خودش را با این گفته که ” صنعت بیمه کشور با کمبود نیروی انسانی روبروست ” اعلام کرد و گفت : ما نیروهای جوان لایق و با استعداد درصنعت بیمه داریم ، کافی است اطرافمان را بخوبی نگاه کنیم .

زند به پیشنهاد سال گذشته که به بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه مبنی برجذب تحصیل کرده های جوان رشته های مورد نیاز صنعت بیمه داده بود اشاره کرد و یادآورشد : این پیشنهاد با استقبال رییس کل مواجه شد اما متاسفانه بخاطر شیوع کرونا اجرای آن به بعد موکول شد . وی ادامه داد : درست است برای مسوولیت های بیمه ای نیروی انسانی باید دانش بیمه را بدانند اما تجربه یک شبه بدست نمی آید و باید از جوانان حمایت کنیم تا درکنار پیشکسوتان بیاموزند و یاد بگیرند.

مدیرعامل بیمه نوین با بیان اینکه بعضی ازبیمه گران می گویند : فقط ما می دانیم . ، ادامه داد : پس از پیروزی انقلاب و ساماندهی شرکت ها موجب شد تا سال ۶۹ شرکت های بیمه جذب نیرو نداشته باشند و این فاصله موجب شد تا بین دو نسل فاصله بی افتد و نیروی انسانی متخصص در بیمه کمتر از حد نیاز باشد . مشروح این گفت و گو را درلینک زیر مشاهده کنید :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید