کرونا مقابل ورودی پول به صنعت بیمه

مثلث مالی : حسین کریم خان زند مدیرعامل شرکت بیمه نوین درباره تاثیر پاندمی کنونی براقتصاد و بازاربیمه گفت : شرکت‌های بیمه رابطه مستقیم با اقتصاد کلان دارند و آن‌طور که اخبار جهانی نیز نشان می دهد، ویروس کرونا تأثیرات منفی بر رشد بازارهای جهانی دارد و موجب رکود اقتصادی می‌شود؛ بنابراین دورازذهن نیست ، ایران نیز دچار چنین تأثیراتی شود.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : حسین کریم خان زند مدیرعامل شرکت بیمه نوین درباره تاثیر پاندمی کنونی براقتصاد و بازاربیمه گفت : شرکت‌های بیمه رابطه مستقیم با اقتصاد کلان دارند و آن‌طور که اخبار جهانی نیز نشان می دهد، ویروس کرونا تأثیرات منفی بر رشد بازارهای جهانی دارد و موجب رکود اقتصادی می‌شود؛ بنابراین دورازذهن نیست ، ایران نیز دچار چنین تأثیراتی شود.

کریم خان زند با بیان اینکه مشخص نیست کرونا تا چه مدت دیگری ادامه دارد و همین ندانستن بر ابهامات بازارهای مالی می افزاید.افزود: وقتی چرخه اقتصادی دچار وقفه شود شرکت‌های بیمه نیز از چالش‌هایی چون عدم وصول حق بیمه متضرر می‌شوند و بعضاً ممکن است در پرداخت‌های خسارت دچار مشکل شوند؛ به عبارتی وضعیت کنونی می‌تواند بر ورودی و خروجی شرکت‌های بیمه اثرگذار باشد؛ چون شرکت‌های بیمه هم خسارت بیشتری باید بپردازند و هم ورودی، یعنی حق بیمه کمتری دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد : شرکت‌های بیمه ای  که برپوشش‌های درمان تکمیلی یا عمر و حادثه تمرکز دارند ، تأثیر چندانی که به زیان هنگفت بینجامد، نخواهند داشت، زیرا ایران دارای جمعیت بیش از ۸۰ میلیونی است که درصد پایینی تحت پوشش بیمه‌های درمان تکمیلی هستند، از طرفی از میان افراد تحت پوشش نیز همه دچار ویروس کرونا نمی‌شوند و همچنین از این مقدار نیز همه فوت نخواهند کرد، بنابراین ضریب خسارت درمان با در نظر گرفتن این آمار در نهایت ۲ تا ۳درصد افزایش یابد.

کریم خان زند یادآورشد : کووید ۱۹ در ورودی پول به صنعت بیمه اثرگذار است ، چرا که شرکت های بیمه نمی‌توانند در این شرایط خاص به بیمه‌گذاران برای پرداخت حق بیمه فشاربیاورند . شیوع ویروس کرونا سبب می‌شود بسیاری از کسب و کارها دچار وقفه شوند و چرخه اقتصادی مانند قبل نمی‌چرخد در این راستا باید همه اقشار جامعه و کسب و کار‌های مختلف که مانند حلقه‌های زنجیر به یکدیگر متصل هستند در شرایط گذار با یکدیگر همراهی کنند، همراهی شرکت‌های بیمه با بیمه‌گذاران نیز در شرایط کنونی ضرورت دارد.

منبع : نشریه بیمه داری نوین

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

Take a peek inside our Wonderworld

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید