کدام استان ها بیشترین و کمترین نرخ تورم خدمات را دارند ؟ / همراه جدول /

مثلث مالی : جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از تغییرات تورمی کالاهای غیرخوراکی و خدمات در آذرماه سال جاری، نشان تورم ۳۱.۹ درصدی در دوازده ماهه منتهی به پایان پاییز حکایت دارد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از تغییرات تورمی کالاهای غیرخوراکی و خدمات در آذرماه سال جاری، نشان تورم ۳۱.۹ درصدی در دوازده ماهه منتهی به پایان پاییز حکایت دارد.

بررسی تحولات شاخص قیمت کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور به تفکیک استان ها، در زیرمجموعه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نشان از بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذرماه ۱۳۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری با ثبت نرخ ۳۵.۶ درصد دارد. در مقابل، کمترین نرخ تورم دوزاده ماهه در این بخش متعلق به استان آذربایجان غربی با نرخ ۲۶.۹ درصد است.

همچنین نرخ تورم نقطه ای کل کشور در بخش «کالاهای غیرخوراکی و خدمات»، ۳۸.۷ درصد است. این در حالی است که کمترین نرخ تورم نقطه ای در بین استان ها، متعلق به استان هرمزگان با ۳۳.۶ درصد و بیشترین نرخ نیز متعلق به استان کردستان با ۴۶ درصد است.

در بخش دیگر یعنی تورم ماهانه نیز نرخ کل کشور برای «کالاهای غیرخوراکی و خدمات»، ۰.۵ درصد به ثبت رسیده است. این در حالی است که کمترین نرخ تورم ماهانه متعلق به استان بوشهر با نرخ منفی ۰.۹ درصد و بیشترین نیز متعلق به استان آذربایجان غربی با نرخ ۳.۳ درصد است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

تشریح برنامه های همایش بیمه و توسعه توسط رییس پژوهشکده بیمه

مثلث مالی : بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با عنوان «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی، با محوریت تحول دیجیتال» در دو روز متوالیِ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه به صورت حضوری(مدیران ارشد صنعت بیمه) و مجازی(سایر علاقه‌مندان) برگزار خواهد شد. حمید کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه در نشست خبری که به مناسبت بیست وهشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با محوریت” تحول دیجیتال ” در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد گفت: هیچ همایشی مانند همایش روز بیمه نیست، چراکه این همایش بستری برای گفت و گو و گفتمان سازی است و با توجه به نقص صنعت بیمه در این زمینه، برپایی چنین همایشی بسیار مفید است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید