کاهش ۸۰ درصدی تله گذاری بانکی با استفاده از رمز پویا

کاهش فیشینگ موفقیت بزرگی برای شبکه بانکی و بانک مرکزی به شمار می‌رود چرا که یکی از آفت‌های استفاده از کارت‌های بانکی در شبکه دیجیتال، موضوع فیشینگ بود. معاون بازاریابی و عملیات شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا ا با اشاره به طرح رمز پویا که حدود یکسال از اجرای آن می گذرد، اظهار کرد: رمز پویا چالش سنگین اما لازمی بود که مزایای خوبی هم به همراه داشت به نحوی که در این مدت براساس آمار رسمی، شاهد کاهش ۸۰ درصدی فیشینگ بودیم.

این پست را به اشتراک بگذارید

کاهش فیشینگ موفقیت بزرگی برای شبکه بانکی و بانک مرکزی به شمار می‌رود چرا که یکی از آفت‌های استفاده از کارت‌های بانکی در شبکه دیجیتال، موضوع فیشینگ بود.

معاون بازاریابی و عملیات شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا ا با اشاره به طرح رمز پویا که حدود یکسال از اجرای آن می گذرد، اظهار کرد: رمز پویا چالش سنگین اما لازمی بود که مزایای خوبی هم به همراه داشت به نحوی که در این مدت براساس آمار رسمی، شاهد کاهش ۸۰ درصدی فیشینگ بودیم.

فرشید اردوانی تصریح کرد: این امر موفقیت بزرگی برای شبکه بانکی و بانک مرکزی به شمار می رود چرا که یکی از آفت های استفاده از کارت های بانکی در شبکه دیجیتال، موضوع فیشینگ بود.

وی ادامه داد: اینکه استفاده از رمز در هر پرداخت منحصر باشد خیلی خوب است اما باید بدانیم که در کنار همه مزیت ها، این طرح هزینه‌هایی هم داشته است. به عنوان نمونه مسدود شدن کارت های بانکی به دلیل وارد کردن سه بار رمز اشتباه یکی از مشکلات این طرح است. در پایان سال، ارسال این رمز مبتنی بر سرویس پیامکی اپراتورهای موبایلی است که افت پیدا می‌کند و این در حالی است که زمان محدودی برای وارد کردن کد وجود دارد.

به گفته معاون بازاریابی و عملیات شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، مورد بعدی هزینه بالای پشتیبانی نرم افزارهایی که باید رمزها را برای بانک مورد نظر ارسال کنند و همچنین هزینه پیامک‌ها برای بانک است.

اردوانی با تاکید براینکه باید تدبیری اندیشید تا روال رفع مسدودی کارت تسهیل و تسریع شود، تصریح کرد: به نظر می رسد اگر بشود اپلیکیشن  واحدی برای تولید رمز پویا برای همه بانک‌ها تعریف کرد، بسیار موثر واقع شود. با توجه به اینکه هنوز امکان استفاده از رمز دوم ثابت یا ایستا برای برخی کارت‌ها تا سقف ۱۰۰ هزار تومان وجود دارد، پیشنهاد می شود با پذیرش ریسک این موضوع توسط صاحب حساب، این سقف تا یک میلیون تومان افزایش یابد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی تدوین مقررات رمزپول بانک مرکزی توسط این نهاد مالی اشاره کرد و گفت: این موضوع از سال ۹۷ آغاز شد و بانک مرکزی بسترهای فنی لازم برای انتشار کریپپتو ریال یا همان رمز پول ملی را پیاده سازی کردند. اردوانی افزود: به طور کلی موضوع رمز ارزها موضوع جدیدی است و درخصوص رمز پول ملی ونزوئلا یا چین هم این اقدام را عملیاتی کرده‌اند که البته هنوز آغاز راه است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید