کاهش ۸۰ درصدی تله گذاری بانکی با استفاده از رمز پویا

کاهش فیشینگ موفقیت بزرگی برای شبکه بانکی و بانک مرکزی به شمار می‌رود چرا که یکی از آفت‌های استفاده از کارت‌های بانکی در شبکه دیجیتال، موضوع فیشینگ بود. معاون بازاریابی و عملیات شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا ا با اشاره به طرح رمز پویا که حدود یکسال از اجرای آن می گذرد، اظهار کرد: رمز پویا چالش سنگین اما لازمی بود که مزایای خوبی هم به همراه داشت به نحوی که در این مدت براساس آمار رسمی، شاهد کاهش ۸۰ درصدی فیشینگ بودیم.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

کاهش فیشینگ موفقیت بزرگی برای شبکه بانکی و بانک مرکزی به شمار می‌رود چرا که یکی از آفت‌های استفاده از کارت‌های بانکی در شبکه دیجیتال، موضوع فیشینگ بود.

معاون بازاریابی و عملیات شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا ا با اشاره به طرح رمز پویا که حدود یکسال از اجرای آن می گذرد، اظهار کرد: رمز پویا چالش سنگین اما لازمی بود که مزایای خوبی هم به همراه داشت به نحوی که در این مدت براساس آمار رسمی، شاهد کاهش ۸۰ درصدی فیشینگ بودیم.

فرشید اردوانی تصریح کرد: این امر موفقیت بزرگی برای شبکه بانکی و بانک مرکزی به شمار می رود چرا که یکی از آفت های استفاده از کارت های بانکی در شبکه دیجیتال، موضوع فیشینگ بود.

وی ادامه داد: اینکه استفاده از رمز در هر پرداخت منحصر باشد خیلی خوب است اما باید بدانیم که در کنار همه مزیت ها، این طرح هزینه‌هایی هم داشته است. به عنوان نمونه مسدود شدن کارت های بانکی به دلیل وارد کردن سه بار رمز اشتباه یکی از مشکلات این طرح است. در پایان سال، ارسال این رمز مبتنی بر سرویس پیامکی اپراتورهای موبایلی است که افت پیدا می‌کند و این در حالی است که زمان محدودی برای وارد کردن کد وجود دارد.

به گفته معاون بازاریابی و عملیات شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، مورد بعدی هزینه بالای پشتیبانی نرم افزارهایی که باید رمزها را برای بانک مورد نظر ارسال کنند و همچنین هزینه پیامک‌ها برای بانک است.

اردوانی با تاکید براینکه باید تدبیری اندیشید تا روال رفع مسدودی کارت تسهیل و تسریع شود، تصریح کرد: به نظر می رسد اگر بشود اپلیکیشن  واحدی برای تولید رمز پویا برای همه بانک‌ها تعریف کرد، بسیار موثر واقع شود. با توجه به اینکه هنوز امکان استفاده از رمز دوم ثابت یا ایستا برای برخی کارت‌ها تا سقف ۱۰۰ هزار تومان وجود دارد، پیشنهاد می شود با پذیرش ریسک این موضوع توسط صاحب حساب، این سقف تا یک میلیون تومان افزایش یابد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بررسی تدوین مقررات رمزپول بانک مرکزی توسط این نهاد مالی اشاره کرد و گفت: این موضوع از سال ۹۷ آغاز شد و بانک مرکزی بسترهای فنی لازم برای انتشار کریپپتو ریال یا همان رمز پول ملی را پیاده سازی کردند. اردوانی افزود: به طور کلی موضوع رمز ارزها موضوع جدیدی است و درخصوص رمز پول ملی ونزوئلا یا چین هم این اقدام را عملیاتی کرده‌اند که البته هنوز آغاز راه است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

مدیرعامل بیمه ایران : ارزیاب خسارت پروژه های بزرگ باید مستقل باشد

مثلث مالی : مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه ایران گفت : در شرکت بیمه ایران هیچ گاه گفته نشده ، فقدان نیروهای متخصص داریم و این شرکت با دارا بودن حرفه ای ترین کارشناسان رهبری کنسرسیوم بیمه پروژه های ملی را برعهده دارد . بختیاری درگفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی فرآیند ارزیابی خسارات در پروژه های بزرگی مانند پالایشگاه را دارای دو مرحله دانست و درخصوص مرحله اول گفت: بعد از وقوع حادثه ابتدا ارزیابی توسط متخصصان همان رشته صنعتی انجام و گزارش اصلی با نگاه مهندسی و تخصصی از علل حادثه و خسارت ها نوشته می شود.

اخبار

بیمه گری کاندیدای نمایندگی دوره یازدهم مجلس شد / سه برنامه برای دو سال

علیرضا حجتی، کاندید نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی :
▫️مردم عزیز تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس؛ اغلب شما با “بیمه” سرکار داشته اید. یا “بیمه شخص ثالث” اتومبیل گرفته اید، یا از “بیمه تکمیلی درمان” بهرمند شده اید، حتی ممکن است بیمه های “آتش سوزی و زلزله”، “عمر و حوادث”، “باربری” یا انواعی از بیمه ها را خریده باشید. من ٢۴ سال است که از سطح کارشناسی تا مدیریت ارشد، در “صنعت بیمه” حضور دارم و حالا نامزد نمایندگی میان دوره ی مجلس شورای اسلامی یازدهم شده ام. بعنوان متخصص “صنعت بیمه” با سه برنامه کاربردی وارد این میدان شده ام. برنامه هایم را ساده با شما در میان می گذارم.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید