کاهش متوسط نرخ دلار پس از ۱۴ ماه / سکه به نرخ ۷۳ روز پیش برگشت /

مثلث مالی : همزمان با حفظ نرخ ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومانی عرضه رسمی دلار توسط بانک مرکزی ایران، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران در جریان معاملات آخرین روز کاری آبان ماه از مرز ۲۶ هزار تومان عقب نشست تا متوسط ماهانه نرخ آن به پایین‌تر از مهرماه برسد.

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

مثلث مالی : همزمان با حفظ نرخ ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومانی عرضه رسمی دلار توسط بانک مرکزی ایران، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران در جریان معاملات آخرین روز کاری آبان ماه از مرز ۲۶ هزار تومان عقب نشست تا متوسط ماهانه نرخ آن به پایین‌تر از مهرماه برسد.

بهای آزاد فروش هر دلار آمریکا در پایان معاملات روز پنجشنبه به ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان رسید که پایین‌ترین نرخ در ۹ روز کاری گذشته محسوب می‌شود. این در حالی بود که بانک مرکزی ایران نیز در مجموع روند نزولی قیمت عرضه دلار در شبکه صرافی‌های تحت مدیریت خود را در هشتمین روز کاری متوالی حفظ کرد.

هر یورو نیز روز پنجشنبه در بازار آزاد تهران ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد که ۲۰۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی ایران بود.

در پایان معاملات آبان ماه بازار ارز تهران، متوسط ماهانه قیمت دلار آمریکا به ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان رسید که ۳ هزار و ۴۲۰ تومان پایین‌تر از متوسط این نرخ در مهرماه بود. البته متوسط بهای دلار طی یک روند صعودی در شهریور گذشته به ۲۵ هزار و ۱۶۰ تومان رسیده بود.

همچنین متوسط ماهانه قیمت دلار در آبان جاری در مقایسه با آبان سال گذشته نشان از رشد ۱۲۷ درصدی دارد ولی در مجموع این نرخ پس از ۱۴ ماه بار دیگر نزولی شده است.

در پی ادامه روند کاهش قیمت دلار در بازار تهران که با افت قیمت جهانی طلا نیز همزمان بود، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا روز پنجشنبه با ۵۰ هزار تومان کاهش به ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید که پایین‌ترین نرخ از ۱۸ شهریور گذشته تاکنون به شمار می‌رود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در این روز نزدیک به یک میلیون ۱۲۲ هزار تومان معامله شد.

هر اونس طلا طی مبادلات روز پنجشنبه بازار جهانی با کاهش ۱۳ دلاری نزدیک به هزار و ۸۵۸ دلار خرید و فروش شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بیمه

جشنواره بیمه درمان انفرادی بیمه پارسیان آغاز شد

مثلث مالی : بیمه پارسیان خدمتی جدید برای بیمه گزاران بیمه های عمروسرمایه گذاری را ارایه کرد. به گزارش روابط عمومی بیمه پارسیان؛ به منظور تکریم بیمه گزاران و ارایه خدمات درمان تکمیلی به ایشان، جشنواره فروش بیمه نامه درمان خانواده را برای دارندگان بیمه های عمروسرمایه گذاری برگزار می کند.

بانک

بیش از ۱۷ هزار عضو کادر درمان از بانک آینده تسهیلات گرفتند

مثلث مالی : بانک آینده در راستای حمایت از کادر درمان سراسر کشور و قدردانی از زحمات مجاهدانه و فداکاری‌های این قشر در شرایط ویژه کرونا، نسبت به پرداخت تسهیلات سهل و آسان در قالب طرح «حمایت از فرشتگان سلامت»، اقدام کرد.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید