کاهش متوسط نرخ دلار پس از ۱۴ ماه / سکه به نرخ ۷۳ روز پیش برگشت /

مثلث مالی : همزمان با حفظ نرخ ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومانی عرضه رسمی دلار توسط بانک مرکزی ایران، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران در جریان معاملات آخرین روز کاری آبان ماه از مرز ۲۶ هزار تومان عقب نشست تا متوسط ماهانه نرخ آن به پایین‌تر از مهرماه برسد.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : همزمان با حفظ نرخ ۲۵ هزار و ۶۲۰ تومانی عرضه رسمی دلار توسط بانک مرکزی ایران، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران در جریان معاملات آخرین روز کاری آبان ماه از مرز ۲۶ هزار تومان عقب نشست تا متوسط ماهانه نرخ آن به پایین‌تر از مهرماه برسد.

بهای آزاد فروش هر دلار آمریکا در پایان معاملات روز پنجشنبه به ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان رسید که پایین‌ترین نرخ در ۹ روز کاری گذشته محسوب می‌شود. این در حالی بود که بانک مرکزی ایران نیز در مجموع روند نزولی قیمت عرضه دلار در شبکه صرافی‌های تحت مدیریت خود را در هشتمین روز کاری متوالی حفظ کرد.

هر یورو نیز روز پنجشنبه در بازار آزاد تهران ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد که ۲۰۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی ایران بود.

در پایان معاملات آبان ماه بازار ارز تهران، متوسط ماهانه قیمت دلار آمریکا به ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان رسید که ۳ هزار و ۴۲۰ تومان پایین‌تر از متوسط این نرخ در مهرماه بود. البته متوسط بهای دلار طی یک روند صعودی در شهریور گذشته به ۲۵ هزار و ۱۶۰ تومان رسیده بود.

همچنین متوسط ماهانه قیمت دلار در آبان جاری در مقایسه با آبان سال گذشته نشان از رشد ۱۲۷ درصدی دارد ولی در مجموع این نرخ پس از ۱۴ ماه بار دیگر نزولی شده است.

در پی ادامه روند کاهش قیمت دلار در بازار تهران که با افت قیمت جهانی طلا نیز همزمان بود، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا روز پنجشنبه با ۵۰ هزار تومان کاهش به ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید که پایین‌ترین نرخ از ۱۸ شهریور گذشته تاکنون به شمار می‌رود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در این روز نزدیک به یک میلیون ۱۲۲ هزار تومان معامله شد.

هر اونس طلا طی مبادلات روز پنجشنبه بازار جهانی با کاهش ۱۳ دلاری نزدیک به هزار و ۸۵۸ دلار خرید و فروش شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید