نکات آیین نامه جدید کارمزد چیست ؟ / چرا کارمزد بیمه های مسئولیت کاهش یافت ؟

مثلث مالی : مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی گفت : دراصلاح آیین نامه کارمزد نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه ، کارمزد بیمه های مسئولیت به درخواست شرکت های بیمه کاهش یافته است . حسن رضا عباسیان فردر گفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی ، افزود : کارمزد رشته مسئولیت طی سال های گذشته بالا بود و به موازات آن ضریب خسارت روند افزایشی داشت که موجب شد شرکت های بیمه خواستار بازنگری و کاهش در میزان کارمزدها باشند.

این پست را به اشتراک بگذارید

مثلث مالی : مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی گفت : دراصلاح آیین نامه کارمزد نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه ، کارمزد بیمه های مسئولیت به درخواست شرکت های بیمه کاهش یافته است . حسن رضا عباسیان فردر گفت و گو با پایگاه خبری مثلث مالی ،  افزود : کارمزد رشته مسئولیت طی سال های گذشته بالا بود و به موازات آن ضریب خسارت روند افزایشی داشت که موجب شد شرکت های بیمه خواستار بازنگری و کاهش در میزان کارمزدها باشند.

وی با اشاره به اینکه اصلاح آیین نامه کارمزد در نهایت به نفع شبکه فروش است ، گفت : البته در بازنگری آیین نامه و بررسی های شورای عالی در میزان کارمزد رشته مسئولیت یک همسانی صورت گرفت و میزان کارمزد انواع بیمه های مسئولیت به هم نزدیک شد. 

عباسیان فر در خصوص وعده افزایش کارمزد شبکه فروش که پیش تراعلام شده بود ، توضیح داد : مهم ترین بحث دراصلاح آیین نامه ، کارمزد پلکانی بود که براساس حق بیمه کارمزد ها کم می شد اما در ایین نامه جدید این روش پلکانی افزایش و سه برابر شده است .

وی نکته دوم را افزایش کارمزد مربوط به دولتی ها عنوان کرد و گفت : در شرایط تورم و افزایش سرمایه های بیمه شده درآمد شبکه فروش بیمه نسبت به سایر فعالان بازار وضعیت بهتری دارد و نباید انتظار داشته باشیم کارمزد تمام رشته ها افزایش یابد .

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی یاد آورشد : فراموش نکنیم در سال ۱۳۹۹ حق بیمه شخص ثالث افزایش قابل توجهی داشت و همه این موارد منجر به افزایش درآمد شبکه فروش شده است .

عباسیان فر افزایش دو درصدی کارمزد رشته درمان برای نمایندگان حقوقی را تکذیب کرد و گفت : خیر. شورای عالی بیمه بر کنترل هزینه های رشته درمان تاکید داشت و کارمزد آن مانند سابق  10.12 تعیین شده است.

یاد آورمی شود ، بعد از انتشار ایین نامه کارمزد نمایندگان و کارگزاران رسمی بیمه ، گروهی از شبکه فروش به کاهش کارمزد بیمه های مسئولیت انتقاد داشتند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

درخبرنامه ما عضو شوید

دریافت تفسیر و تحلیل اخبار ، آنالیز بازار ، مصاحبه با متخصصین و کارشناسان

دریافت اخبار بیشتر...

بازار مالی

رییس کل خواستار فعالیت های بین المللی انجمن حرفه ای صنعت بیمه شد

مثلث مالی : مهندس مجید بهزادپور، با اشاره به نقش نیروی انسانی کارآمد و متخصص گفت: بیمه، صنعتی مبنتی بر نیروی انسانی است که در تمام سطوح باید به توانایی و پویایی آنها توجه ویژه داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، رئیس کل ضمن ابراز خرسندی از فعالیت انجمن حرفه ای صنعت بیمه در راستای ارتقاء سطح دانش فعالان صنعت بیمه گفت: پیشنهاد می‌شود این انجمن فعالیت خود در حوزه های بین المللی را گسترش دهد و با برگزاری دوره های بین المللی برای کارکنان صنعت بیمه، دانش تخصصی آنها با تکنیک های جدید بیمه ای و ارزیابی ریسک به روز رسانی شود.

بیمه

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

مثلث مالی : شرکت بیمه پاسارگاد برای سال های متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال ۱۴۰۰ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۳۰۴ درصد شده است.

با ما در تماس باشید

مشتاق شنیدن نظرات شما در ارتباط با این خبر هستیم.

دریافت خبرنامه

جهت دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد بفرمائید